1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A macska még a szoptatás alatt elkezd ivarzani és sokszor fogan is, ezért olyan szaporák a szezonban (január-szeptember.). Biztos, hogy a lefogyásban szerepet játszik a folyamatos ivarzás. Az Ovaridnak azonnal kell hatni, naponta 1x1 tabl., amíg ivarzik, és fenntartásra heti 1x1 tabl. kell folyamatosan.Kezelés alatt is meg lehet műteni, de mindenképpen a méhét is ki kell venni ilyenkor. Hólyaggyulladás nem közvetlenül függ össze, az általános ellenállóképesség csökkenése lehet a háttérben.
Nyugodtan használja a Frontline-t a macska kezelésére, persze a használati utasításnak megfelelően. Már több éve hat a kullancsok és bolhák ellen és eddig még semmiféle daganatos vagy allergiás reakciót nem írtak le, ami ezzel összefüggésbe hozható.
Van tenyésztő, aki a nemespapagájt is hasonló körülmények közt tartja és még sikerélménye is volt a szaporításukban. A magam részéről a zárt madárház + külső röpde híve vagyok, de egy egyterű, kellően nagy röpde sincs ellenemre, ha télire a nyitott oldalt polycarbonát lemez vagy jól záró duplafólia borítás védi.A nyitott röpdék ellen, melyek egyáltalán nem fűthetők fel, elsősorban az szól, hogy semmi sem garantálja, hogy nem lesz valaha is olyan hideg, mint a '90-es évek végi időszakok telein. Mert akkortájt bizony a -20 fok körüli hőmérséklet keményen megtizedelte nemcsak a felelőtlen módon tartott díszmadarakat, hanem a vadmadár állományt is.Vagyis ha a nyitott oldalt télire le tudja fedni, úgy az énekesek nyugodtan kint tarthatók, akár napokig tartó -5 fokos röpdehőmérsékleten, napi legalább egy ivóvízcsere mellett.
Állatorvosnak kellene megmutatni. Okozó lehet akár bakteriális fertőzöttség, de a légutakban megtelepedett élősködők is. Utóbbi (preveciós)kezelésére flubendazol hatóanyagú féregtelenítőt javasolnék.
Kedves Gazdii! Az Ön által leírtak alapján lehet akár az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről is szó, de nem zárható ki a kennel köhögés sem. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. Azonkívül nem ártana a szívét is megnézetni. Kezelési javaslatot csak akkor tudok adni, ha már van biztos diagnózis. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea.