1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Ha tud még egy kis türelemmel lenni, jót tenne a kiskutyának, ha 8 hetes koráig a mamájánál és testvérei között maradhatna. Addig többszöri féreghajtáson kell átesnie, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel beszélje meg a kiskutya táplálását, kérjen az addigi ennivalójából, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
A seb keletkezhetett verekedéstől, de mástól is. Azt javaslom mutassa meg egy állatorvos kollégának, látatlanban nem tudok segíteni.
Normális, valószínüleg nem fognak meghalni.
Ha valóban porckorongsérve van a bulldognak az bizonyosan nem depresszió miatt alakult ki. Én nem hiszem hogy csak a műtéti megoldás az egyedüli lehetőség. Gyógyszerekkel,esetleg akupunktúrás kezeléssel is jelentős javulás érhető el anélkül hogy a műtét kockázatát vállalni kellene. Az esélyeket a jó kondíció csak javítja.
- A kerítésen keresztüli kapcsolat az NEM igazán nevezhető kapcsolatnak. - Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - sok tenéysztő nem megbízható- Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni: http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER Olvass tovább! Meddig él a golden retriever? Honyan neveljük meg a golden retrievereket?