1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Egy alapos állatorvosi vizsgálat biztosan nem árt meg! Ezzel együtt, a kullancsok által terjesztett fertőző betegségekközül a babéziózis már kijött volna. A másik betegség, a Lyme-kór viszont hónapok múlva okoz inkább észrevehető tüneteket. Egy injekció van, amit kérhet állatorvosától, hogy biztosan ne betegedjen meg babesiosisban a kiskutya. Kb. 2 hétig védi is a betegségtől, ha újabb fertőzött kullanccsal találkozna ez időszakban. Védőoltásként rendszeresen adni emiatt a rövid hatásidő miatt nincs értelme. Nagyon csíp, hányingert okoz, és esetenként duzzanat keletkezik a bőr alatt a beadás helyén.A betegség ellen azonban nagyon jó készítmény. A másik kullancs által terjesztett betegség a Lyme borreliosis. Ez ellen utólag már nem adható oltás, csak megelőzésre lehet kérni a vakcinázást.
Annak ellenére, hogy 10-12 hónapos kor előtt nem ajánlott párba állítani a hullámospapagájt, 8 hónapos kora körül már ivarképessé válik. Ha nincs egyéb "tünet", akkor a madárka a költési idény közeledtét jelzi a magok visszaöklendezésével.
Kedves Kérdező! Rossz hírem van, sajnos: a képen látható madárka gyönyörű kisfiú. Legalábbis erre vall az orrocskáján látható lilás árnyalat, ami az első képen nagyon jól kivehető. De azért szeresse - még ha tojáskákat nem is fog tojni soha! :-(( Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
Kedves Janóka ! Miért akarja Ön megakadályozni, hogy hulljon a madárkájának a tolla? Nem írja, hogy milyen papagáj - de ha netán hullámos, akkor az teljesen normális dolog, hogy gyakorlatilag egész évben vedlik, hol jobban, hol kevésbé. Szerencsés esetben egyáltalán - de ez általában nem tart túl sokáig. Bizony, a hullámos gazfickók elengedhetetlen tartozéka a porszívó. :-)) Ha netán nem erről van szó, hanem a madár esetleg kopaszodik, akkor feltétlenül keressen fel vele madárspecialista állatorvost (egzotikus állatok szakorvosa) . Üdvözlettel: Bukuli Ágnes - BABAGÁJ-BLOG
NE akarja a 6-7 hetes kutyát a kinti létre szoktatni ! Majd szoktassa a 2-4 hónapos kutyát ! 8 hetes kortól, - az időarányos oltások meglétével, - normál higénikus és tiszta környezetben nyugodtan elkezdheti az első lépéseket a sátáltatás, szobatisztaságra szoktatás területén.