1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Azt kérdezi, mire számíthat? Bármire. Meg annak az ellenkezőjére is. Szerintem a fő probléma az, hogy csak tüneti diagnózis született, nem pedig oktani. Mitől volt (van) a tüdőgyulladása? Talán ezt kellene kideríteni, hátha akkor eredményesebb lehetne a kezelése.
Kedves Gazdi! A tengerimalac elsődleges tápláléka a széna. Fogkoptató, és szükséges az emésztéséhez. A száraz faág nem jó és a száraz kenyér sem. Valószínűleg rossz szokásként vette fel. Ha rosthiány alakul ki a malacnál, egy idő után a szőrét is elkezdi rágni, illetve komoly emésztési problémái lesznek. Szőrtépést, szőrrágást látott nála? A széna adagját növelni kellene, folyamatosan legyen bent nála. Ha utána egy-két héten belül nem hagyja abba a ketrec rágását, ajonlott lenne állatorvossal megnézetni.
Kedves Gazdi! Az új helyre költözés és a gazdi elvesztése stressz a cicának, több hétbe is beletelhet, mire megszokja az új helyet a cica - ez persze az új gazdik hozzáállásától is függ (leginkább attól, hogy családtagnak szeretnék-e a cicát és így foglalkoznak vele, vagy csak van, azért hogy legyen...) Adjanak neki időt, két hét alatt fel kell, hogy oldódjon a cica az új helyen..
Kedves Érdeklődő, igen lehet, ha megfelelő helyen vannak: http://www.haziallat.hu/kisemlos/gondozas/nyultartas-a-kertben/4865/
Kedves Érdeklődő! Igen, valószínűleg gyulladás a probléma oka, ezért érdemes lehet kamillateával mosogatni a szemüket, emellett sok sárga zöldség-gyümölcsöt (pl. répát) is adhatnak, ami a magas A-vitamin tartalom miatt erősíti a szemek szövetét. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)