1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Kedves Kérdező! Otthon is le lehet vágni a körmöt, ha az elferdülés fokozódik, mutassa meg állatorvosának. Dr.Puskás Gábor
A képek alapján azt gondolom hogy a herezacskón egy körülírt gennyes bőrgyulladás van. Ezt helyileg antibiotikumos szerekkel kell kezelni,ha ez nem elég akkor szisztémásan is kell néhány napig antibiotikumot adni.Persze ez azért már nem házi feladat,fel kell keresni egy állatorvos kollégát.
Kedves Gazdi! Ilyen esetekben azonnal állatorvoshoz kell fordulni!! Látatlanban nem lehet segíteni balesetet szenvedett állatokon. Bolhásság, allergia... erre való az inernetes tanácsadás, nem traumás esetekre.
Általában 6 hónapos korukig a kölyköknek naponta 3-4szeri étkezést kell biztosítani, kb egyéves koráig a kutyának napi 3szori étkezésre van szüksége. Ha szuper prémium tápot ad a kutyának, nincs is szükség másra.De természetesen nem várhatjuk el kiskutyánktól, hogy csakis száraztápot egyen. Szükségük van a kutyáknak változatosságra is. Ez azt jelenti, hogy adhatunk kiskutyánknak főtt csirkehúst, halat (szigurúan szálkamentest), főtt rizs, pelyheket, főtt zölsdégféléket. Az étrend változatossá tételeként adhatunk kutyakonzerveket, amiből szintén nagy a választék,bár a konzervek nedvességtartalma igen nagy és a tápértéke nem túl magas. Adhatunk kedvencünknek nyers zöldségféléket, almát, paprikát, gyümölcsöket. Szívesen el fogják fogadni. Édességet soha ne adjunk kiskutyánknak,szervezetének nincs szüksége erre. Természetes körülmények közt a kutya nem fogyaszt tejet. Szervezetük a tejcukrot nem emészti meg és ez hasmenéshez vezet. Jobb táplálási mód a kölyköknek készült tejpótló tápszer, amit felnőtt kutyáknak is adhatunk. A legfontosabb, hogy friss víz mindig legyen a kutyánk előtt főleg, ha száraz táppal etetjükőt!!!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok