1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Bármilyen altatógéppel történő altatásnál előfordulhat az, hogy a légcsőtubus megsérti a légcsövet, és emiatt egy kis ideig légzőszervi tünetek állnak fenn, de ez legtöbb esetben hamar gyógyul, és nem szokott nagyon súlyos lenni. Miután a műtét 4 napja volt, ebbe még beleférhet ez is. De az sem elképzelhetetlen, hogy valami más baj is van a légzőszerveknél. Ezt azonban csak egy alapos mellkasi és légzőszervi vizsgálat tudja esetleg alátámasztani, beleértve pld mellkasröntgent is, vagy ha szükséges, egy endoszkópos vizsgálat. Szóval, ha a következő napokban nem lesz javulás, a jövő héten meg kellene nézetni.
A gyógytápot nyugodtan megeheti, ha a hasmenés megszűnik akkor össze lehet keverni a normál táppal. A normál táp arányát fokozatosan kell emelni. A tablettákat az előírt adagban és ideig kell szedni / nem lesz tőle semmi baja a kutyának.
A szőrhullásnak több formája és oka is lehet. Ha az egész testfelületre kitejdedt fokozott szőrhullásról beszélünk (úgy sejtem leveléből, hogy erről van szó), akkor ez leginkább a szervezet egészében, annak egészségében, egyensúlyában, úgynevezett homeosztázisában keresendő elsődlegesen. A bőr a legnagyobb szerv, és mint a többi szervet is belülről lehet igazán táplálni. Nem fog egy ilyen problémát sampon megoldani, de a megfelelő táplálás már valószínűleg. Ha szőrhagymák ill. az azokat körülvevő szövetek nem kapják meg a megfelelő táplanyagokat ahhoz, hogy egészségesek, erősek legyenek, akkor nem is tudják a funkciójkat megfelelően ellátni.Persze egyéb szisztémás megbetegedés. hormonális zavar, veseprobléma stb. is lehet a háttérben, de elsődlegesen mindig a táplálás hiányosságaiból, hibáiból eredő diszfunkciókra kell gondolni.Csak egy megjegyzés: gondoljon bele, hogy azoknak a szerveinek, amik nem látszanak a külvilág felé (vesék, máj, szív, stb.) is "hullik a szőre". Miután kóbor macskáról van szó és nem tervezi befogadni, állatorvoshoz vinni, így nem sok mindent tehet érte.
Ha a kutyus közérzete jó, valószínűleg nincs nagy baj, nem kizáródott sérvről van szó. Valami miatt begyulladt az a terület, lehet, hogy sérült. Azért meg kellene mutatnia az állatorvosának.
Lehet. Tudni kellene hogy milyen összetételűek a tabletták és milyen nemű a kutya, minden esetre felboríthatják a hormonháztartását. Legvalószínűbben elhúzódó nemi érésre lehet számítani.