1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Az oltás helye előfordulhat hogy begyullad- lehet kicsit rossz helyre ment a szúrás- de ez pár nap alatt leapad. Az epilepszia nagyon ritka nyusziknál- és vagy genetikai oka van vagy még ritkábban betegség okozza, de ezt csak alapos kivizsgálással lehet megállapítani. A nyuszit vigyétek el kifejezetten nyuszikkal foglalkozó orvoshoz, vagy állatklinikára...
A kézzelnevelés természetellenes viselkedési formák tömkelegét okozhatja a madárfiókáknál. Mivel az embert tekinti szülőjének, így nem történik meg a leválasztás, a madárnak megmaradt az ehhez kapcsolódó ösztöne. Az idő, az ivaréretté válás, esetleg ehhez kapcsolódó párbaállítás megoldhatja a problémát, de hozhat újabbakat is.
Az idegrendszeri problémákat, bénulásos tüneteket valamelyest lehet enyhíteni rendszeres B vitamin adagolásával. Vagyis, ha a táplálkozással függ össze, akkor vitaminhiány, vagy túladagolt fehérje okozhat hasonló tünetet.
A feltett kérdésekre sajnos nem lehet egyértelmű válaszokat adni. Minden attól függ, hogy..... (és itt sok kérdést lehetne feltenni). Mindenképpen azt javaslom, hogy mielőbb menjenek vissza az oltásokat beadó állatorvoshoz és vele vizsgáltassák meg, illetve kérjék a tanácsait.
Nem valószínű, hogy bajt okozna, de a gyártók egy féle készítmény alkalmazását javasolják. Ennek ellenére van, aki spot on cseppeket és nyakörvet is alkalmaz. Én még nem találkoztam emiatt megbetegedéssel.