1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Nem valószínű az összefüggés, úgyhogy vizsgáltassa ki kollégával. Ultrahangos vizsgálatot feltétlen javasolnék.
Lovanként változó, egyedi tulajdonságoktól függ, hogy milyen a pata növekedésének, kopásának egyensúlya hasonló körülmények között tartott és ugyanazt a takarmányt fogyasztó állatoknál. A kovács feladata, hogy ennek megfelelően egyedre szabott módon szabályozza a pataszarut. A szaru növekedését elő lehet segíteni megfelelő takarmánykiegészítőkkel, a hazai piacon legalább 30-40 ilyen van forgalomban. Alapvető hatóanyaguk a BIOTIN, sokszor a kész terméknek is ezt, vagy ehhez hasonló nevet adnak. A jobbak persze nem csak biotint, hanem más fontos, a szaru növekedését elősegítő anyagokat is tartalmaznak. Fontos tudni, hogy ezek nem azonnal, hanem sokszor csak 3-6 hónap folyamatos etetés után kezdenek el láthatóan hatni. Ezen kívül persze alapvető a kovács megfelelő munkája, és szükség esetén a patkolás, gyógypatkolás.
Az idős korban természetes, hogy változnak a kutya játszási szokásai, - a 10 éves kutya már nem játszik magában, egyedül. Igen, egyet értek Önnel: "egyedül érzi magát" a kutya és ezért produkálja a tüneteket. Bach-virágterápiával és interaktív kutyajátékkal érdemes lenne próbálkozni.
A lokális, szemcseppel való kezelés a legoptimálisabb az állat számára, azonban a kezelhetetlen állatok esetében, meglehet próbálni injekciós kezelést alkalmazni.
Kedves Péter! Kövessék a műtétet végző orvos utasításait. A seb nem fog elfertőződni, a kötés nem szükséges.