1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
A fokhagyma vérkeringést javító, féregűző hatása ismert, az almaecet a bélflóra baktériumállományát gyéríti. Rendszeres táplálék kiegészítőként használhatók, de erős fertőzés esetén nem váltják ki a gyógyszeres kezelést. A Jolovit megfeleő összetételű multivitamin készítmény, de kellemetlen íze miatt nem igazán kedvelik a madarak. Ezért jó a több napos itatás, mert egy napos esetén inkább hajlamosak szomjazni. Javaslom heti 1-2 nap probiotikumos víz itatását, a Laktiferm nevű készítmény például kiváltja a Jolovitot is, a madarak pedig szeretik, mivel szőlőcukor a vivőanyaga. A fürjek, házigalambok elsősorban magevők, így a száraz mag, illetve granulált táptakarmány áztatott, csírás és félérett magokkal, zsenge borsóval, kukoricával egészítendő ki. Etethető többek közt sárgarépa, alma reszeléke is, de, hogy mennyire fogják fogyasztani a madarai, az teszteléssel fog kiderülni. A téli időszakban érdemes kerülni a túl változatos táplálást, mert, ha úgy érzik a madarak, hogy elmarad a vegetációs időszak az hosszútávon a tenyészeredmények romlásához fog vezetni.
Mennyire, mitől piszkos? Ha nem gyulladt be a szem, nem okoz problémát akkor nem érdemes nagy jelentőséget tulajdonítani neki. Időnként tiszta nedves ronggyal vagy vattával át lehet törölni a belső szemzug irányába ha szükséges.
Ha mozgászavart nem okoz, akkor csak a fájdalom lesz átmenetileg a macska baja.
Könnyű testű kutyusról lévén szó, külső szalagpótlást javasolnék.
Kedves Gazdi! A lényeg, hogy a fajtának és a korának megfelelő teljes értékű száraz tápot (változatosságként konzerv tápot) fogyasszon a cica. Mindenféle sorrendet kerülve az alábbi tápok kiválóak: Royak Canine, Eucanuba, Hill's, Trovet stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu