1161. Hogyan szagol, szaglászik a macska?
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
A macska biztosra megy: nem csak az orrával szagol, hanem a szájában lévő spéci érzékelőjét is beveti. Akár meg is tudja ízlelni a szagokat! Végre itt a magyarázat, miért szaglászik nyitott szájjal a cicus!
Minden bizonnyal a kutya volt az első olyan állat, amelyet az ember megszelídített és tenyésztett. A kutatások alapján megállapították, hogy legkevesebb tízezer évvel ezelőtt „lett” kutya a farkasból, de az is lehet, hogy több tízezer éve. Ma is úgy tartják, hogy az ember leghűségesebb társa. Mindenesetre évezredeken át segítette ősünket, előbb a vadászatban, majd a nyáj terelésében és őrzésében, szánhúzásban és egyebekben.
A kutyák és delfinek gyógyító "hatásáról" már sokat hallhattunk. De tudtad, hogy a cicák, a halak, és a lovak is képesek segíteni a testi és lelki problémáinkon? Nem csak gyerekeknél, hanem felnőttek és idősek kezelésében is szép eredményeket értek már el ezekkel az állatokkal.
Garfield pár képből álló képregények címe, mely 1978. június 19-én látta meg a napvilágot Jim Davis tollából. A történetek címszereplője Garfield, egy lusta, kövér macska és gazdája, Jon. Garfield imádja a lasagnát és a kávét, utálja a fogyókúrát, a postásokat - letépi a nadrágjukat - és a hétfőket. Csütörtököt mi nem akarunk mondani, ezért kedden meséljük el a történetét...
A Veszprémi Állatkert október 31-én Halloween alkalmából különleges akcióval várja a látogatókat.
Ezt így látatlanból nem lehet megmondani. Dr. Puskás Gábor
Nagyon következetes rangsorbeállítás szükséges a konfliktusok enyhítése érdekében. További előnyt jelenthetne a szuka kutya ivartalanítása - így a tüzelés nem motiválná a kanokat az egymás közötti konkurenciára (hiába az egyik ivartalanított, a másikban a hormonok kiváltják a megfelelő viselkedést !) Részletes és használható tanácsokat csak a kutyák megfigyelését követően és a tartási körülmények ismeretében lehet adni. Valamit bizonyára helytelenül csináltak/nak a falkán belül.
Ha egyébként jól van, nincs váladék ürülés az orrából, akkor lehetséges, hogy valami időnként irritálja az orrát. Ha váladékos is az orra, vagy bágyadtnak tűnik, feltétlen mutassa meg állatorvosnak.
A félelem enyhítésével kapcsolatban ajánlom a "Félős és agresszív kutyák" e-oktatási ismeretterjesztő programot: www.4tappancs.net A minnél gyakoribb póráz nélküli sétáltatás lenne az egyik jó alternatíva. Fajtársakkal szembeni ismételt szocializációs tréning a másik lehetőség.
Sajnos véleményt, vagy tanácsot látatlanban ezúttal sem tudok adni. Javaslatom: a www.homeopata.hu oldalról válasszon ki egy homeopata állatorvost és mielőbb vigye hozzá uszkárját, az oltási könyvével együtt.