131. Fotójáték: a játékszabályok
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Itt a háziállat.hu fotójétéka! Küldd be állatos fotóidat és szavazz bátran! A legjobb képek kiállításra kerülnek a Dobogós kategóriában, havonta pedig egy szerencsés beküldő pedig elviszi a felajánlott fődíjat.
Érdekes jelenség az urbanizálódó (városiassá váló) vadállatok témája. Viccesen azt is mondhatnánk, hogy pestiesednek a nyestek, a kérdés mégis komoly: miért költözik a vadállat az ember környezetébe?
Húsvét jegyében gyakran felelőtlenül vásárolnak az emberek élő állatot ajándékba. Az ünnep után fényét elvesztett nyuszi nem ritkán a serpenyőben végzi.
A hirtelen ébredező tavasz a kullancsok szaporodását is gyorsítja. Mielőtt erdőn-mezőn kirándulnánk, érdemes informálódni a kullancs által okozott betegségekről. Hogyan előzzük meg, és hogyan kezeljük a kutyák és macskák kullancscsípését?
Minden év tavaszodó időszaka társállataink számára (pl. kutyák, macskák) egyet jelent a párzási időszakkal.
Kedves gazdi, Valószínűleg egy gennyes tályog keletkezett a cica nyakbőre alatt, fusson el a cicával az állatorvosához!
Kedves Mónika! A rendellenes testtartás egy idegrendszeri tünet, aminek sok oka lehet. Feltétlen meg kellene mutatni állatorvosnak a cicát!
Kedves Eszti! Elképzelhető, hogy gombás bőrfertőzése van. Meg kellene mutatni az állatorvosának. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A mozgáskoordinációs zavarok utalhatnak komoly betegségre, nem szabad az idős korra fogni, ráadásul idős malacnak 5 éves kortól mondjuk a malackákat. Javasolt lenne minél hamarabb, lehetőleg 1 napon belül elvinni állatorvoshoz! Tapasztalataim szerint, ha a hátsó rész erőtlen, nehezen használja, lóg a lába, néha tud menni, nagyon sokat fekszik, komoly kalciumhiány tünete is lehet. Ilyenkor érzékenyebb a simogatásra, szívesebben berreg, de ez nam az öröm miatt van, hanem deréktól lefelé érzékenyebb szintén a kalciumhiány miatt. Ha ez a helyzet, leghatásosabb állatorvostól kalcium injekciót kérni, és utána otthon biztosítani a kalcium ellátást. Ha semmiképp nincs hetőség állatorvoshoz vinni, kalciumos emberi vitaminkészítményt pl. pezsgőtabletta 1/10-ét 1-2 ml vízben feloldani, és patikában kapható 2 ml-s fecskendővel szájon át beadni. Naponta egyszer 5-6 napig. De szájon át a vitaminok kevésbé hatékonyak, nem biztos, hogy ez önmagában elég. A kalcumhiány hosszú idő alatt alakul ki, ezért ha meggyógyul a malacka, érdemes lenne lucernás malacfalatkákat venni (a lucerna jó kalcuimforrás) pl. Vitakraft Nibble Rings karika vagy egyéb, és naponta 4-5 karikát bevezetni a táp mellé az étrendjébe. Nagy Nóra tengerimalac tenyésztő
Üdvözlöm, Ékszerteknősökben ritkák a férgek, és általában nem színesek... szerintem ez inkább valamilyen vizi lárvája egy rovarnak... Szerintem emiatt nem kell izgulni... Üdv-Éva