136. Ébrednek a denevérek (Chiroptera)
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
Az urbanizált közeghez alkalmazkodó denevér ősszel a téli álmát gyakran lakásunk, házunk közvetlen közelébe vándorolva kezdte meg.
A kutya- és macskatartók nem veszik kellő komolysággal az állatuk által a közterületre mért szennyezés súlyosságát. Ki szedje össze helyettük?
A mondás szerint, amelyik kutya ugat, az nem harap. Ez a valóságban nem így van, hiszen a kutyák az esetek többségében félelemből ugatnak, és támadnak.
Még mindig divat az élő állatokból készített játékok gyártása. A magyarországi szőrmekikészítő ipar évente sok százezer állatot dolgoz fel.
Jutalomfalatként adhatunk kutyacsokit kedvencünknek. Ez hasonló az emberek által oly jól ismert nasikhoz, csak kevesebb kakaóvajat, cukrot tartalmaz.
Sajnos nem igazán értem, hogy mit vár egy ilyen internetes kérdezz-felelek tanácsadástól? Ha a macskájának a bajáról ennyiféle vizsgálat és kezelés után sem sikerült megállapítani, hogy mi lehet a tünetek oka, akkor nem hiszem, hogy itt bármi okosat ki lehetne találni. Ahhoz, hogy ez kiderülhessen, tovább kell vizsgálni olyan eljárásokkal, amelyekre eddig nem került sor. A kiindulópont talán az lehet, hogy az első alkalommal a bal első lábára sántított.
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Ha ilyen makacs, nem gyógyuló sebről van szó, felmerül az autoimmun betegség, vagy daganat gyanúja. Előbbit egy vér laborvizsgálattal lehet igazolni, ANA (anti DNA) vizsgálatával, az utóbbi esetben kellene egy citológiai mintát venni az elváltozott területekről és azt megvizsgáltatni . A Budapesten és környékén működő állatorvosi laborok bármelyike meg tudja csinálni ezeket a vizsgálatokat. Állatorvosa biztosan le tudja venni a mintákat és beküldeni a laborba.
Elfelejtette megírni hogy az alsó fogak milyen irányba csúsztak el. Ha előre felé akkor valóban az állkapocsizület ficama áll fenn, amit se a veszettség se egy másik macskával történt verekedés nem képes előidézni. Ahhoz sokkal nagyobb erő behatása szükséges. Például egy autó,magasról való leesés - ez utóbbi esetben az állkapocs középen gyakran szétnyílik.Minden esetre egy állatorvosi vizsgálat talán nem ártana.
Kedves Zsolt! Nagyon sajnálatos az eset. A leírásból nem derült ki, hogy kapott-e védőoltásokat, milyet és hányszor. A biztos diagnózist csak boncolással lehetett volna tisztázni. Minden más csak találgatás lenne. Üdvözlettel és együttérzéssel Háziállat.hu