11. Pireneusi hegyikutya, a legkedveltebb pásztorkutykák egyike
A pireneusi hegyikutya mindenfajta időjárással, betegségekkel szemben ellenálló fajta. Fajtajellegzetessége a hátulsó lábakon levő dupla farkaskarom.
A pireneusi hegyikutya mindenfajta időjárással, betegségekkel szemben ellenálló fajta. Fajtajellegzetessége a hátulsó lábakon levő dupla farkaskarom.
A nápolyi masztiff szilárd jellemű és hűséges, minden ok nélkül nem válik agresszívé vagy harapóssá. A kutya védi a tulajdont és lakóit, viselkedése mindig éber, intelligens.
A Bordeaux-i dog egy a legősibb francia fajták közül. Nagyobb állatok, például vadkan vadászatára, harcra, házak és jószág őrzésére használták őket. Nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, magas ingerküszöbbel.
A tibeti masztiff komor tekintetű, idegenekkel szemben bizalmatlan és harcias kutya. Feje hatalmas, fülei a fejéhez simulva lelógnak. Lábai oszlopszerűek, izmosak.
A brazil masztiff (fila brasileiro) kutyafajtát nagyvadak lefogó vadászatára és fazendák őrzésére használták. Kizárólag erős jellemű, felelősségteljes embereknek való kutya.
Üdvözlöm! Emberre nem vészes, de ha nem kap kezelést bele is halhat. Lehet tályog vagy daganat. Ezt én így nem fogom tudni megmondani. Mindenképp egy hörcsögökhöz értő orvoshoz kellene vele menni aki meggyógyítja vagy megműti. Horcsoginfo.hu weboldalt fent vannak a megfelelő doktorok. És bármi ilyen van, azonnal orvos. Valószínűleg szenved is szegény.
Üdvözlöm! Lehetőleg semmivel... Horcsoginfo.hu oldalon található hörcsögökhöz értő orvoshoz kellene elvinni amelyik önhöz közelebb van. Ezt otthoni kezeléssel nem fogja helyre hozni, sőt rontani fog a helyzeten. Illetve a hörcsög magányosan élő állat. Mindenképp egyedül kell tartani. A honlapon minden fontos információ fent van.
Kedves Gazdi Ivartalanítás után előfordulhat átmeneti inkontinencia, en erre gyanakszom most is. Ezt érdemes lenne inkább állatorvossal megkonzultálni.
Üdvözlöm! Első körbe egy megfelelő orvosnak kellene megmutatni Horcsoginfo.hu weboldalon megtalálja a hörcsögszakos orvosokat. Aktivitása sokmindentől változhatott. Időjárás is akár. Hetente érdemes mérni őket, mert ilyenkor látszik ha valami probléma van. Ez az első jele. Én azt mondom mindenképp lássa egy hozzáértő orvos, aki megvizsgálja
Kedves Kérdező! A problémára megfelelő gyógyszerek és gyógytápok vannak,keresse fel állatorvosát. Dr.Puskás Gábor