146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
Kedves Gazdi! A kutya jó kondíciója az általános egészségi állapota és a táplálása kérdése, gyógyszerekkel nem érdemes kísérletezni. Amennyiben kutyája kondíciója gyenge, keresse fel állatorvosát, mert a rossz kondíció oka számos betegség is lehet. Ha kutyája kondíciója közepes (a bordái nem látszanak, de tapinthatóak, jól izmolt, rendszeresen mozog), úgy nincs szüksége külön hízlalásra. Etessen jó minőségű tápot. Üdvözlettel: a rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Javasolom, sürgősen vigye el állatorvoshoz. Üdv
Kedves Gazdi! Macskáknál nagyon gyakran viselkedészavar első jele az Ön által leírt tünetegyüttes, de szervi probléma is állhat a háttérben. Egy nagyon alapos kórelőzmény, fizikális vizsgálat és a vizelet laboratóriumi vizsgálata vezethetne diagnózishoz. Javaslom, keressen fel közelében egy macskákkal is foglalkozó állatorvost. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Kedves Gazdi! A macskák ún. obligát húsevő állatok. Ez azt jelenti, hogy eledelük legalább 85 %-a hús eredetű fehérje kell legyen. A főtt burgonya és a rizs ezért egy hasmenést súlyosbíthat is. Cicájának minőségi macskatápot ajánlunk (IAMS, Hill's, Royal Canin), olyat, amilehetőség szerint nem tartalmaz szóját. Ha erre nincs lehetőség, etessen csontozott főtt húst. Az idült, több napig tartó hasmenés veszélyes lehet, ezért javasoljuk, keresse fel állatorvosát! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Sürgős kezelést elsősorban a sárga madár igényel, de megelőzésként a kalitot és másik madarat is le kell kezelni. A tünetet a szarurétegben élősködő atkák okozzák. Legegyszerűbben Ivermectin spot on light készítménnyel tudja a problémát megszüntetni, ezzel egy időben a kalitot alaposan átmossa, a környékét pedig piretrin tartalmú rovarölő készítménnyel beszórja. Vagy állatorvoshoz viszi a madarakat, aki elvégzi az élősködő mentesítést.