146. Szakembereink: Dr. Kukla Miklós
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"Már gyermekkoromban feltűnő volt határtalan állatszeretetem, ami akkor minden elérhető kutya és macska megsimogatásában, megszelídítésében, néha hazacipelésében nyilvánult meg."
"A feleségemmel kapcsolatunk hajnalán az egyik első randevúnk úgy zajlott le, hogy miután elmentem érte, és a kocsiba ültünk, közöltem vele, hogy most sajnos a tervezett programok helyett elmegyünk egy ellés közben "beszorult" csikót kibányászni az anyjából."
"Az évek során nagyon sok kutya- és macskatulajdonos tisztelt meg bizalmával, így ma már közel 1000 kis páciensre tehető az általam rendszeresen gondozott állatok száma."
"Nagy ajándéknak tekintem a sorstól, hogy olyan munkát végezhetek, ami ekkora örömet okoz a számomra."
"Valószínűleg minden állatorvos számára az igen nehéz esetek, a szinte valószínűtlen gyógyítások a legemlékezetesebbek."
T. Gazdi! Sajnos a képek túl kicsik, így nem látom az elváltozást. Miután a kutyus korát sem és fajtáját sem írta, így a kórelőzmény alapján inkább idült gyulladásra van gyanúm. Abban az esetben, ha az elváltozott terület nagysága nő, vagy a kutyus sántít rá , fájlalja , akkor forduljanak állatorvosukhoz. Üdvözlettel:r.
Azzal kell kezdenem a válaszomat, hogy sajnos több olyan fontos információ hiányzik a leírásból, aminek ismerete nagyon kellene ahhoz, hogy véleményt lehessen mondani. Leginkább azt kellene tudni, hogy nőstény vagy kan kutyáról van-e szó? Aztán a csomók, gumók állagának, tömöttségének, keménységének ismerete is fontos lenne. Szóval, azt tudom csak ajánlani, hogy jó lenne a kutyájukat olyan intézményben megmutatni, ahol valóban hozzáértő szakemberek dolgoznak, akik onkológiai esetek vizsgálatában is jártasak. Ha kell, érdemes ezért akár messzebbre is elutazni!
Ez a hím teknősöknél természetes, ha nagyon zavarja rakja külön vagy válassza le a medencét. Profi állatorvos meg tudja mondani hogy ez a szer alkalmas-e hüllőknek, de én inkább az előbbi megoldást ajánlom.
Üdvözlöm! Itt nyilván a kezelő állatorvosnak kell megállapítania (vérvizsgálat és bőrkaparék mikrobiológiai vizsgálata segítségével), hogy az adott állapot esetén mi veszélyesebb a macskára, és aszerint kezelni a cicát. Üdvözlettel, Dr. Bendzsel Dániel
Ajánljuk figyelmébe akövetkező cikkeinket: Felugrál a kutyád? Ne büntesd meg, inkább szoktasd le róla! Miért rángatja a kutya a pórázt, és hogyan szoktassuk le róla? Mit tegyünk, ha kutya sétáltat minket?