1671. Mitől fárad el a cica?
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Lehet, hogy macskánk nem szeret tornázni. De melyik cica nem szeret játszani? Ha már nem tudunk mit kiötleni, hogy egy kis mozgásra bírjuk lustácska macskánk, próbáljuk ki ezeket a fárasztó játékokat!
Gyakran előfordul, hogy a papagáj, kakadu, pinty vagy más díszmadarak gazdái figyelmen kívül hagyják madaruk jólétét és tartásának alapvető kritériumait, és már a kalitka méreténél elhibázzák a tartást. Mekkora kalitka kell egy madárnak?
Minél kisebb egy madár, annál nagyobb szabad térre és mozgásra van szüksége. Különösen igaz ez a papagájokra! Ha kalitkában él is, egy szerető gazdi minden nap kiengedi kis időre szabadon repkedni tollas barátját. De nem mindegy, milyen körülmények közé!
A kistestű csicsörke az erdei pintyek családjából származó népszerű díszmadár őse. Származási helye, mint az nevéből is kiderül, a Kanári-szigetek. Az énekesmadarak ükapja a bányászok mellett riasztóként is jó szolgálatot tett.
Egy tágas kalitka életerős, mindig vidám kis lakói bármely évszakban elhozhatják a tavaszt otthonunkba. Mennyei érzés reggelente egy kismadár vidám trillázására ébredni. És szomorú, ha nem így történik...
Miután tacskóról van szó, nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a tapasztalt tünetek gerinc problémával állnak összefüggésben. Az ún. tacskóbénulás betegségben a végbél működés zavara jellegzetes és gyakori jelenség. Szerintem ha máshol nem, Budapesten a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karán biztosan tudnak olyan vizsgálatokat végezni, amelyek közelebb hozzák a helyes diagnózist. Ez persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy a bajt meg is tudják gyógyítani!
Előfordulhat, hogy hangszálgyulladás. Az állatorvos a megfelelő gyulladáscsökkentőt fogja javasolni, ha más elváltozást nem talál.
Egy valamit nem tudok, mégpedig "biztosat" mondani! A kutyájuknak vélhetően többféle betegsége is van egyszerre, ami nem jó kilátásokkal bír. A leírtak alapján először én is a Cushing-kórra gyanakodnék, de szóba jöhet más hormonális probléma is (ami gyakori következmény a Cushing-kórnál). Egyetlen használható javaslatom az, hogy érdemes lenne a kutyájukkal a Szent István Egyetem Állatorvostudományi Karának szakrendeléséhez fordulni. Ők talán tisztázni tudják egy a most még kicsit kusza történetet, ill. helyzetet.
Kedves érdeklődő! Azt javasolnám elsősorban, hogyha lehetősége van rá, vigye el a hörcsögöt szakorvoshoz, minél hamarabb!! Természetesen jó az emberi szemcsepp, de nem akármelyik, mivel bizonyos összetevőkre allergiásak lehetnek. A ciloxan nevű - vényköteles - szemcsepp az, ami alkalmazható hörcsögöknél is, viszont ezt se használja egy hétnél tovább. Vagy váltva kamillateával, 1 hét ciloxan 2 hét kamilla. Ha továbbra sem javulna a csipásodás, akkor két dolog jöhet szóba, vagy szürke-hályog, vagy daganat. Egyik esetben sem fog javulni sajnos a csipásodás, de szürke-hályoggal még sokáig élhet. Éppen ezért javaslom, hogy vigye el lehetőleg specialistához, mert így látatlanban nem lehet A-t vagy B-t mondani. De a kérdésére válaszolva alkalmazható emberi szemcsepp, és jó eséllyel használni is fog, de egy orvosnak látnia kellene a hörcsögöt. Ami az aggasztó az a puffadás és hogy alig mozog, ne nézze, hogy szenved, vigye el orvoshoz.
Kedves Ida! Így látatlanban elég nehéz diagnosztizálni, de nagyon valószínű, hogy nem a szeme beteg a kutyusnak, hanem ott csak egy erős váladékozás formájában jelentkezik a máj méreganyagokkal való túlterheltsége. Ugyanis az életfontosságú szervek meridiánpályáit tekintve a máj kapuja a szem. Tehát, ha a szem erősebben váladékozik, és nem egy heveny helyi gyulladás okozza, akkor majdnem biztos, hogy a májnál keresendő a kiváltó ok. Ezért egy alapos méregtelenítő / tisztító kúrára lenne szüksége kedvencének, és nem ártana a táplálkozási szokásait is átvizsgálni. Amint távoznak a méreganyagok a szervezetből, a máj is megkönnyebbül, és megszűnik a szem fokozott váladékozása. Ehhez a kúrához ajánlatos egy homeopata állatorvos segítségét kérnie. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének. Üdvözlettel: Andrea (Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos, www.kimintvet.hu)