1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
- Az almok db. száma arra a körülményre vonatkozik, ha szobatiszta, almot használó macskákról van szó. - Ha nem használják, akkor minek van ? - Alomra szoktatás vagy éjszaka fölkelés ? … ez itt a kérdés. - Önök helyett én nem tudok dönteni és a döntéseiket nincs módomban befolyásolni, … ebből eredően a következmények nem engem terhelnek.
Kedves Tünde! Ajánlom figyelmébe a www.4tappancs.hu honlapon keresztül elérhető "Félős és agresszív kutyák" ismeretterjesztő e-oktatást. - Jaaaahhhh a tenyésztők, ha annak lehet nevezni akiktől elhozták ….. !!!! (tisztelet a kivételnek !) - Sokkal korábban kellett volna szakemberhez fordulni ! - A leírtak alapján a félelmi tünetek és reakciók eléggé összetettek, egy helyszíni megfigyelés, adatfelvétel és a tartási körülmények ellenőrzését követően lehet érdemben tanácsokat adni, tréning lehetőségeket megbeszélni. (Kb. 4-6 tréningóra szükséges és kb. 6 hónap után jelentkeznek az első érdemleges változások.) - Bach-virágterápiával lehet enyhíteni a tüneteket, de ezzel nem lehet teljeskörű változást elérni. (http://bolthely.hu/4tappancs/lista/47b7299ecd481_BACH-VIRAGSZER )
Kedves Frida! Arra nem gondolt, hogy állatorvoshoz vigye???? Az embernek való gyógyszer halálos méreg lehet a mcskára, ne próbálkozzanak vele..
Lehet, ezt egy hozzáértő állatorvos tudja megállapítani vizsgálat után. A hát érzékenységének oka lehet a nyeregtörés is, amit a rosszul felhelyezett vagy nem megfelelő nyereg okozhat.
Kedves Gazdi, amiket felsorolt az tökéletes, de az alábbiakat is kaphatja még alkalomszerűen (teáskanálnyi mennyiségben) Gyümölcsök: alma, cseresznye, szőlő, banán, eper, egyéb bogyós gyümölcsök, dinnye, szilvaZöldségek: brokkoli, burgonya, borsó, sárgarépa, főtt édes burgonya, kelkáposzta, petrezselyem, sütőtökFőtt máj, egyébb sovány húsok (főve)Teljes kiőrlésű tészta és kenyérFőtt bab (beleértve a szóját is)Joghurt (különösen élő kultúrás)Barna rizsÉdesítés nélküli reggeli gabonapelyhekLisztkukacokKisméretű kutyakekszek Az ételmaradék is rendben van, ha mértékkel adod, de vigyázz, hogy zsíros, cukros, vagy egyébb olyan étel, ami hiányzik a listából, ne kerüljön az étrendjébeKülönlegességek (csak alkalmanként): diófélék egészben (mandula, brazil dió), napraforgómag