1831. Hogyan szoktassuk le a papagájt a rikácsolásról?
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Ha a papagáj néha-néha felrikkant, vagy tíz-húsz percen át csipog és csiripel, az még nem jelent problémát. De ki képes elviselni a naphosszat tartó, iszonyú rikácsolást? Szoktassuk le róla!
Megérkezett Ghafula és Tjobbe, újabb két csimpánzzal bővült a Veszprémi Állatkert csimpánzcsapata.
Mivel a madarak közelebb állnak a vadvilági életmódhoz, mint egyéb kisállatok, és sokszor más állatok prédáivá válnak, ezért nagyon jól álcázzák, ha betegek. Sajnos ez legtöbbször kétségeket okozhat a gondok észrevételében, ezért állapotuk megfigyelése kreativitást igényel gazdáiktól.
Mik a vírusok, baktériumok és gombák? Ezek olyan mikroorganizmusok, amelyek betegségeket okozhatnak. Mi is a különbség közöttük? Melyik milyen betegséget okoz és mi ezeknek a kezelési módja? Mivel a vírusok, baktériumok és gombák jól ismert betegségeket okoznak, mégis könnyen összetéveszthetjük az ezeket okozó mikroorganizmusokkal, pedig annyira különbözőek, mint az egér és az elefánt.
Természetesen az egészséges fogakat! Az emberekhez, kutyákhoz és macskákhoz hasonlóan a vadászgörények is fogainak is rendszeres ápolásra van szüksége. Nem árt időnként fogászati ellenőrzésre vinni kedvencünket.
Ez valószínűleg macskanátha, aminek egyik tünete a gyulladt, csipás szem. Nem fogják otthon tudni kikezelni, bele is halhat a kiscica. Vigyék állatorvoshoz, antibiotikumos kezelésre van szüksége. Macskanátháról bővebben >>
Kedves olvasónk, Kislétszámú Demodex canis atka minden egészséges kutya börében is megtalálható. Erdekes, hogy a Demodex atkáknak nincsen végbélnyilásuk, ennélfogva nem üritenek bélsarat. Talán ez az oka annak, hogy a demodicosis önmagában nem okoz viszketegséget. A demodicosis akkor viszket csak, hogyha másodlagos baktériumok okozta dermatitis kiséri a demodicosist. Milyen formákban nyilvánul meg a kutya demodicózis?Kétféle formája van a kutya demodicosisának:1.) Lokalizált Demodicosis (LD) : az esetek 90% -ában .A Lokalizált Demodicosis forma az, amikor két testrégióban kevesebb mint 5 szörhiányos terület van, illetve csak egy lábvég érintett. A LD esetek dötö többsége mindenféle kezelés nélkül, spontán meggyógyul. A másodlagos pyoderma és viszketegség ritka.2.) Generalizált Demodicosis (GD) : az esetek 10%-ábanA Generalizált Demodicosis forma az, amikor:a.) két testrégióban 5-nél több szörhiányos terület van, vagyb.) kettö vagy több lábvég érintett, vagyc.) az egész testfelületre kiterjedö börelváltozások vannak Demodicosis diagnosztikája : börkaparékbólA Demodex canis diagnosztikája viszonylag egyszerü, olcsó és minden praxisban percek alatt elvégezhetö. A demodicosis diagnosztikájának alapja – elsö megközelitésben- az alapos, több börterületröl elvégzett börkaparék. (Egyes kutyákban, pl. Shar-pei, néha a teljes vastagságú börbiopszia szükséges). A börkaparék vételének és mikroszkópos diagnosztikájának módszerét részletesen itt tekinthetitek meg. Paraffin olaj, szike, egy üveglemez és egy mikroszkóp … ennyi szükséges a Demodex diagnosztikához.Demodicosis gyógykezelésea.) Amitrazb.) IvermectinIvermectin orális adagolás táblázata Demodicosis kezelésére .Állattartók informálásaNagyon fontos a kliensek informálása, mint mindig, minden betegség esetén, kinyomtatjuk a 3-8 oldalas, az illetö betegségre vonatkozó ismertetöt. A gyógyulás sikere múlik ugyanis azon, hogy a tulajdonos megértse a betegséget és véghezvigye az állatorvos által kért/adott utasitásokat. Sok állatorvos ezt nem teszi meg.
Sajnos nem tudjuk, hogy a felállított diagnózis vajon helyes-e, tényleg ez-e a baja a kutyának. Nem írta meg például, hogy mi alapján született ez a diagnózis, készültek-e például röntgen felvételek? Szóval, ez csak úgy deríthető ki, ha mással (lehetőleg ortopédiában jártas állatorvossal - www.kisallatortopedia.hu - is megvizsgáltatja. Két egybevágó diagnózis már erősen valószínűsíti, hogy ez a probléma. A többi elméleti kérdést pedig elsősorban annak az állatorvosnak kell majd feltennie, aki megoperálja őt (ha ez tényleg szükséges). Arról pedig, hogy mi történik, ha nem operálják meg, nem lehet semmi érdemlegeset jósolni. Valószínűleg valamilyen mértékben nyomorék lesz.
Kedves dr. KE! Lehet, hogy felszippantott valamit, pl. toklászt. Az gyakran előfordul. Ha ismétlődik, akkor kivizsgálás szükséges. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! Nem úgy hangzik, mint egy felelősségteljes gazdi írása... két kutya egy háznál nem mindig jó döntés, pláne ha már félrenevelt egyet. Ivartalanítsa a kutyákat, most még azért nem verekszenek mert a dobermann még nem ivarzik, fél év múlva majd fog és akkor majd lesz verekedés. érdemes lenne ezt is elolvasni >>