181. Saci és Frici, az imádott cicák
Elsőként Saci cicát fogadtuk örökbe, aki olyan picike volt, hogy a nemét sem lehetett pontosan megállapítani.
Elsőként Saci cicát fogadtuk örökbe, aki olyan picike volt, hogy a nemét sem lehetett pontosan megállapítani.
Ma büszkén vigyorognak a szerkesztők: az eFestival 2005-ös versenyében a háziállat.hu második helyezett lett. Miért nem első?
A Háziállat Magazin saját bejárású, népszerű állatorvosát, dr. Kukla Miklóst mostantól nem csak a Háziállat TV kisfilmjeiben láthatja és hallhatja majd a közönség.
Előfordulhat, hogy a vadászgörény-lány pároztatás hiányában nem hagyja abba a tüzelést. Nézzük, mit tehetünk ilyenkor!
A Háziállat Magazin olvasóinak talán már feltűnt egy ismerős arc a Világfalu című műsorból: Kepes András mongóliai kalauza nem más, mint Zsargal, a mi kedves állatorvosunk!
Remény mindig van! Ha nem érte baleset, akkor hetek múltán is hazaérkezhet! Ezt saját tapasztalatból írom.
A rágcsálók (így a tengerimalac) metszőfoga folyamatosan nő, ezért, ha letört, akár ha a tövénél is, akkor idővel kinő. (Kivéve, ha valami betegség okozta a fog törését, illetve ha a fog gyökere is sérült.) Addig is pépes eledellel kell őt ellátni, illetve mindenfélével, amit meg tud enni! Általában, ha csak egy foga törik le (a négyből), attól még rendesen tud enni.
Elképzelhető, hogy bélgyulladása van (de sok minden más is lehet!), ezért minél előbb állatorvoshoz kellene vinni a hörit, ahol megfelelő kezelésben részesítik. Ha hasmenése is van, akkor a salátát addig is mellőzni kell!
Sajnos különösebb praktikát nem ismerek, de a tengerimalac nem buta állat, szerintem enyhe ráfújással vagy orra-koppintással jelezhetjük számára, hogy nekünk nem esik jól a harapdálás. Néhány eset után talán felhagy a rossz szokásával.
Ez egész biztos azért van, mert a fogságban tartott egerek éjjel-nappali életmódot folytatnak! Ez abból következik, hogy biztonságban érzik magukat, mert védett helyen vannak, nem kell ragadozóktól félni, megkapják az élelmet is, stb.