1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Mindegyik készítmény jó, amit felsorolt. A drágább kategória általában jobb minőséget is jelent. A Nutradyl nem vitamin, hanem egy természetes gyulladáscsökkentő. Alkalmas sérülés esetén kiegészítő kezelésre, és idősödő állatok ízületi megbetegedéseinek megelőzésére, a tünetek csökkentésére. A Dogtor RX egy általános roboráló, immunrendszer erősítő, ezt is érdemes kúraszerűen adni. Nem kell túlzásokba esni. Válasszon egy vitamin készítményt vagy egy immunrendszer erősítőt ( létezik sok féle, a z állatpatikák, állatorvosa tud ajánlani) és azt használja kúraszerűen. Mellé mehet valami porcvédő, mint pl. a Nutradyl.
A leírt tünetet a prosztata megbetegedése okozza. Az ivartalanítás után a prosztata elsorvad és a tünetek végleg megszűnnek.Tehát összefoglalva: kellene.
Kedves Eszter! Ez inkább az idő és az évszakváltáshoz köthető elsősorban. Az állatok a nappalok rövidüléséből tudják, hogy jön a hideg évszak. Én megpróbálnám változatosabbá tenni az étrendjét. Nyugodtan kaphat káposztát, salátát, most az almának is szezonja van, tehát azt is. A nasi falatkákat most elhagynám, mert azok nem tesznek jót, tényleg csak nassolni szabad nekik belőle, azt is ritkán. Igazából én jutalom falatkának használnám. Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - mit ehet a nyúl? Ha jó a kedve és játékos, akkor nincs baj. A nyuszi tudja, hogy mennyi táplálékra van szüksége. A ketrec rágása azonban már sztereotíp viselkedést takarhat. Ez kialakulhat az unalomból is. Tegyél a ketrecébe rágófát (ez a fogak koptatását is megoldja), vagy szépiát (ami a papagájok ketrecében van csőrkoptatóként). Többször engedd ki játszani, ha módod van rá. Azonban a nyakán levő vizesedésre nem tudok magyarázatot. Az áll alatti mirigy nem váladékot képez. illatanyagokat bocsájt ki. Azonban a "keverék" nyusziknál gyakran fordul elő a szemek folyása, ami benedvesítheti a bundát, sőt sok esetben ki is hullik az érintett területen. Én egyenlőre nem vinném orvoshoz, azonban ha a nyuszi kedve lelohad. Csak fekszik. Netán lázas is lesz (nagyon forró, szinte égető a füle), akkor azonnal orvoshoz kell menni. Még egy dolog állhat a háttérben és ezt hagytam a végére. A nyuszi már 4-5 éves. A törpenyuszik átlagéletkora kb. 6 év. (Sajnos ez az emberi tényező. belenyúltunk a természet rendjébe, létrehoztunk egy mini nyulat, mely nekünk előny, de ez egy másik tulajdonság kárára ment. Jelen esetben ez az életkor). Igaz, hogy a keverék nyuszik kicsit hosszabb életűek, de ez már pusztán genetika. Tehát ez a nyuszi már nem számít fiatalnak.:) (persze elélhet akár 10 évig is). Azért jobb, hogyha őt már nem kis "kamaszként" kezeled. Már lassabb lesz, az evési viselkedése is változik.:) Szép Napot Gabi
Kedves kérdező! Forduljon minél hamarabb állatorvoshoz, a traumás sérülések komolyabb ellátást igényelhetnek. Üdvözlettel dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Előfordulhat, de inkább meg kéne vizsgáltatni, főleg akkor, ha kedvetlennek, bágyadtnak is tűnik.