1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A hasmenésnek számos oka lehet. Ha egy nap útán nem múlik el magától, javaslom vigye el állatorvosához, hogy segíthessen.
Valószínűleg a macskája ivarzik, ezért viselkedik így (macskáknál nem szímít, hogy testvérek). A probléma végleges megoldását az ivartalanítás jelenti. MIndegyik cicát ivartalanítani kellene.
A kutyák időnként hányhatnak különösebb betegség nélkül is. Ennek ellenére, hogyha Önt zavarja, és nem tartja elfogadhatónak ezt a magyarázatot, akkor egy alapos kivizsgálás (vérvétel, hasi RTG, esetleg kontrasztos sorozatfelvétel, hasi UH, eliminációs diéta, stb) segíthet kizárni a komolyabb okokat.
A kecskéknél általában hetekkel korábban kitelik a tőgy, idősebb kecskéknél fordulhat elő, hogy késik a laktáció. Számításba lehet venni azt is, hogy esetleg nem is vemhes csak szalmahasa van. Amennyiben mégis megellik és nincs tej, tejpótló tápszerrel is lehet nevelni a gidát
A minőségi száraz tápok hátoldalán található adagolási útmutató a legtöbb esetben jó alapnak szolgál, bátran követheti az ajánlásokat a gazdi. Ez alól csak olyan kutyák képeznek kivételt, akik fokozott fizikai igénybevételnek vannak kitéve. Ezeknél az egyedeknél nem biztos, hogy elengednő a táblázatban szereplő mennyiség. Az, hogy egy kutyus kéreget a gazditól, nem jelent önmagában semmit. Amíg a kutya nem sovány, jó általános fizikai állapotban van, addig nem kell emelni a táp mennyiségét. A hányás lehet akár csak azért is, mert érzékenyebb a gyomra. Ilyenkor meg lehet próbálni 1-2 napig rizses diétát tartani nála. Féreghajtást mindenképpen javasolnék. Ha a hányás nem szűnik ezekután sem, érdemes olyan tápra váltani, ami érzékeny emésztőrendszerű kutyáknak lett kifejlesztve.