1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A prüszkölés lehet akár enyhébb fokú macskanátha is. Ezt a betegséget többféle vírus és baktérium, valamint ezek kombinációja okozza és ettől függ, hogy mennyire súlyos a cica állapota. Gyakran egy egész fiatal korban szerzett vírusfertőzés "maradványaként" jelentkeznek enyhébb, prüszköléssel járó tünetek. Ilyen esetben is érdemes elvinni állatorvoshoz, hogy kezelést, gyógyszert kapjon a mihamarabbi gyógyulás érdekében és azért, nehogy a későbbiekben is jelentkezzen a probléma. Sajnos látatlanban nehéz eldönteti, hogy nátha vagy allergia. Mindenképpen javasolt megmutani állatorvosnak.
A szeméttelepen valószínűleg összeszedett valami bélfertőzést, ami miatt kialakulhatott az étvágytalanság és a kedvetlenség. Javaslom hogy minél előbb vizsgáltassák meg az állatorvosukkal.
Üdvözlöm, Sajnos ez olyan tipikus kérdés, amit így interneten keresztül nem lehet megválaszolni. Lényeges lenne egy alapos vizsgálat, hogy fény derüljön arra mi a teknős problémája. Amit leír biztosan nem normális. Üdvözlettel -Schütz ÉVa
Valamilyen a párjával összefüggésbe hozható változás vagy esemény lehet a kiváltó ok. Maga nem sokat tud tenni, inkább a párja. Ő adjon enni a macskának, játszon a macskával, kényeztesse jutalomfalatokkal, stb.
Kedves Kriszti! Ha még nem szült meg a nyuszi akkor vidd orvoshoz, mert túlhordja a piciket. Az átlagos vemhességi idő 31-33 nap. A 29. nap előtti fialás esetén vetélésről beszélünk, az éretlen magzatok általában halva születnek. A 34 napnál hosszabb vemhességnél a túlhordott nyulak szintén halva jönnek a világra. Ez nagyon rövid intervallum, azonban az állatorvos oxitocin injekciót adva a világra tudja segíteni a Piciket. Ne izgulj, az első vemhesség elég gyakran nehézséget okozhat a hobbinyusziknál. A fészekrakás is elmaradhat- azonban az én tapasztalatom, hogy ellenben a húsnyulakkal- a törpenyuszik az ellés előtt közvetlenül végzik el a fészeképítést. Ebben segíthetsz is neki, hogy kialakítod a fészket... Írj majd kérlek hogy sikerült az ellés.:) Szép Napot Gabi