1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A kan kutyák ivartalanításának (herélés) ilyen szövődménye, következménye nem szokott lenni. A tapasztalt jelenség okát csak alapos kivizsgálással lehet megtudni. Javaslom, keressék fel a műtétet végző állatorvost és kérjék a segítségét. Bizonyára segít majd a rejtély kiderítésében.
A sérvműtét egy ilyen kis sérv esetén ennyi idő után már nem okozhat gondot.
A levágott bajusz szőrök néhány hónap alatt megnőnek, nincs velük semmi teendő.
Kedves Gazdi! A leírása alapján egyáltalán nem biztos, hogy valóban epilepsziával állunk szemben. Az intenzív mozgás közben vagy után ájult állapot tüneteit írja le, ilyen klinikai tünetek esetén azonnal vérvétel és szív-ultrahang vizsgálata szükségeltetik, hogy kizárjuk a szíveredetű cardialis syncopa lehetőségét. Nem tudom, hogy megtörténtek-e ezek a vizsgálatok az eltelt egy hónap alatt. Ha ezek az eredmények negatívak, akkor mindenképpen ideggyógyászati tünetekről van szó, és ilyen irányban kell folytatni a kivizsgálásokat. Üdvözlettel: Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Kedves Kriszti! Gratulálok a Picikhez. Gyönyörűek.:) LÁtszik, hogy szép egészségesek, tele a pocak.:) Lassan már nyílik a szemük is.:) Az anya viselkedése vissza fog állni, de most a hormonok még magas szinten működnek benne, most ők uralják szegénykét.:) Köszönöm, hogy írtál. Ha lesz még képed, szívesen venném.:) Szép Napot Gabi