1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Andru! A nyuszik vizelete két dolog miatt lehet narancssárga. Vagy kevesebb vizet kapott, ivott és kicsit sűrűbb lett a vizelet. Ez forgácson ilyen érzetet kelt. vagy ha a tápban volt sárgarépa. Esetleg kapott a nyuszi. Ha nem szokott hozzá, vagy sokat evett ettől is lehet ilyen színű. Semmi gond nincs ezzel:) Azonban ha véres és nem narancssárga- a vért nem lehet összekeverni- akkor rögtön orvos... Remélem azóta már szépen pisil a nyuszi... Szép Estét Gabi
A leírt visszafogottság és lelassulás legvalószínűbb okának a leírtak alapján én is az álvemhességet tudnám gyanítani. (Főleg akkor, ha 2 hónapon belül volt a legutolsó tüzelése.) De emellett akár bármi más baja is lehet, de ezt így sajnos nem lehet véleényezni. Ha nem javul 1-2 nap után sem, akkor további vizsgálására lenne szükség, de az Önök helyében inkább elvinném egy olyan rendelőbe ahol alaposan ki tudják vizsgálni.
Bár a fotók minősége némi kívánnivalót hagy maga után, úgy tűnik jóindulatú (nem valódi) daganatos megbetegedésről (epulis) van szó. Érdemes mielőbb eltávolíttatni.
Kedves Bíborka, A leírt változatos a takarmányozás valóban változatos ennek ellenére nem megfelelő egy teknős számára.. kevésbé változatos ámde megfelelő takarmánnyal nem jutottak volna el erre a szintre.. Érdemes lenne felkeresni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost és kezelni az állatot... Üdvözlettel -Éva
Üdvözlöm, valószínűleg az esélyein nagyot dobna, ha látná egy állatorvos, diagnosztizálná és kezelni kezdené...... diagnózis nélkül nehéz kórjóslatot mondani... Üdv-Éva