1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Azt, hogy mi lehet az a bizonyos "ropogás", így semmiképpen nem lehet megítélni (még elképzelni is nehéz), úgyhogy ezügyben csak azt javasolhatom, hogy vigyék el állatorvoshoz és nézessék meg őt. (Még az sem elképzelhetetlen, hogy semmi baja nincs a cicájának.) Ami a fogyókúrát illeti, abban egyszerűbb a helyzet: csökkenteni kell a napi bevitt tálálék mennyiséget. Ez bármelyik komponens mennyiségének a csökkentésével megoldható. A száraztáp és a nedves ebből a szempontból egy kategória, ezek csak a nedvesség tartalaomban különböznek, az egyéb dolgokban nem.
Jó lenne megvizsgáltatni állatorvossal, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Ha a tápok közül prémium kategóriájút választ (ezek a drágább tápok), és életkorának, testméretének megfelelő típust etet a kutyával megfelelő mennyiségben, emellett normális állagú a kutya bélsara és jó a kondíciója, akkor nem lehet baj a táppal. Előfordulhat táplálékintolerancia, táplálék allergia természetesen a legjobb tápok esetében is. Ilyenkor viszketegség, szőrhullás, bőrelváltozások és hasmenés a vezető tünetek. Ez irányban is egy állatorvosi vizsgálat segítene.
Kellő táplálás esetén megfelelő méretű akváriumban nem fognak kárt tenni egymásban.
Attól függ, hogyan van tartva. Az ivartalanított, beoltott, egészségesen táplált szobacica általában 12-18 évet él. Az eddig jelentett legöregebb macska 28 évesen halt meg. A kinti macskák (nem ivartalnított, nem oltott, házi koszttal táplált) átlagosan négy vagy öt évig élnek. Haláluk általában traumák miatt következik be, elüti őket egy autó vagy kutyaták kergetik meg.
Valószínűleg méhgyulladása van, mert elvetélt, sürgősen vigye el állatovorshoz, elképzelhető, hogy azonnali műtétre van szükség. Üdv