1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Először is azt javaslom, olvassa el az Állatorvosi Kamara honlapján az erről a témáról szóló közleményt, ami nem régiben jelent ott meg. http://www.maok.hu/index.php?mywbContentType_id=1&mywbContentTypeCtrlAction=item&Type1_mywbContentRecord_id=252&Type1_recordAction1=Item Személyes véleményem pedig az, hogy az állatorvosok mellett dolgozó asszisztensek legtöbbje személyes kapcsolatok révén került ilyen munkakörbe. Az asszisztenst kereső állatorvosok a számukra megfelelő asszisztens kiválasztásánál sok szempontot vesznek figyelembe, azt viszont nehéz megjósolni, hogy kinél, mi a fontosabb "paraméter". Vannak, akik azt szeretik, ha ők taníthatják be a leendő munkatársukat, és adott esetben akár hátrányt is jelenthet, ha már máshol is dolgozott a jelölt (és ott esetleg bizonyos dolgok másként rögzültek, mint ahogy az új munkahelyen azt végezni kellene). Másoknál előny, ha már van szakmai tapasztalata, volt korábbi hasonló munkahelye. A szakmai képesítés sem biztos, hogy egy-egy konkrét állásajánlatnál feltétel lenne, vagy előnyt jelentene. Így, ha van ismerős állatorvos, akinél tud puhatolózni, tegye ezt meg nyugodtan.
Kedves Aggódó Gazdi! Kedvencét sajnos nagy sokk érte. Innen messziről sajnos nem lehet nagyon okosat mondani, ha módja van rá, mutassa meg egy állatorvosnak. Házi gyógymód sajnos nem nagyon létezik, csak kivárni lehet az eseményeket. Nagyon sajnálom az esetet. Bízom benne, hogy jobban lesz a kisállat. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
A kép alapján nem tűnik sérvnek, de ezt látatlanban nem tudom biztosan állítani. A kolléga megvizsgálta, szerinte sem sérv, higgyünk neki.
Nem valószínű, amennyiben nagon begyullad, igen. Üdv
Kedves Érdeklődő! A tünetek alapján valószínűleg tényleg allergia, de allergiát nem csak az étel okozhat, hanem a hörcsög közvetlen és közvetett környezete is. Allergiás tüneteket mutathatnak az alomanyagtól is, függetlenül attól, hogy egy új almot használ, vagy a jól bevált régit. Olykor előfordul, hogy a kiváló minőségű forgács egy zacskója allergizál, de a következő zacskónyi már nem. sajnos ezt nem lehet előre tudni. Allergiát okozhatnak egyéb anyagok is - ahogy az embernél is - pl. a pollen. Ha a forgács a probléma, tartsa egy héten keresztül a hörcsögöt színezetlen konyhai papírtörlőn, ennyi idő alatt az állapotában javulást kell látniuk, ha ez mégsem történne meg, mindenképpen vigyék el állatorvoshoz a jószágot. Mit itt sajnos csak tájékoztatást, útmutatást tudunk adni, a pontos diagnózishoz mindenképpen egy állatorvosi vizsgálatra van szükség. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)