1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Szia! Hidd el azért nehéz őket, rosszul megfogni. Azt éreznéd te is.:) Hisz a nyuszi kaparna és karmolna. A lógófülű fülei csak 6 hetesen kezdenek el lógni. Tehát ha 2-3 hónapos akkor még csak nemrég kezdődött.:) És még nem annyira alakult ki a lógása.:) Nekem volt kosorrú nyuszim akinek csak 1 éves korára lett teljesen lógó a füle, addig már mi is beletörődtünk, hogy félig fog csak lógni, de gyönyörűen lement mind a kettő.:) Kell neki azért idő.:) Ha tényleg kosorrú a nyuszi, akkor lógni fognak, csak türelem.:)
Érdemes a kollégát megkérdezni erről. Ő valószínűleg ismeri az állat előéletét. Ám ha bármilyen kétsége van kérdezze meg őt a beavatkozás előtti állapotfelmérés szükségességéről. Üdv
Sajnos az 5 éves nyuszi már nem fiatal.:( Igaz hogy elélnek akár 10 évig is, de ez csak feltételezés. HIsz a törpéket mi "alakítottuk" ki magunknak. Tehát minden genetikai beleszólásnak van egy hátul ütője. Itt jelen esetben az, hogy minél kisebb a nyuszi- amire az ember törekszik- nem él olyan sokáig.:( Sajnos ez az öregedés jele. Én elvinném orvoshoz nézze meg. Sokszor az idős nyulak szinte egyik pillanatról a másikra összezuhannak és elpusztulnak. DE nem szeretnélek elkeseríteni. Most az időjárás is nagyon csalóka, ami szintén megviseli a nyuszikat. Reméljük jelen esetben is erről van szó. Azért egy orvos lássa, egészséges-e. Kérlek írj majd mi történt.
Biztosat mondani csak vizsgálat után lehet, előfordulhat akár a nehezített légzés is. Ennek oka azonban sokféle lehet, leggyakrabban az, hogy a mellkasban valami oda nem való folyadék van. Ennél többet azonban alapos vizsgálat nélkül nem lehet mondani. Ha segíteni akar a cicán, ne halogassa az állatorvos felkeresését.
Leginkább egy katalán pásztorkutyára hasonlít.