1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Lehet hogy hirtelen beevett. Egy napig célszerű koplaltatni őket csak inni kapjanak. Ha fertőzés lappang benne és nem lesz jobban , akkor az ezután kiderül. Ebben az esetben állatorvos vizsgálja meg.
Kedves Olvasónk! Gyakran a permetezett zöldségektől lesznek rosszul az állatok, és produkálnak hasonló tüneteket. Mutassa meg állatorvosnak, ha nem csillapodott a tünet.
Kedves Érdeklődő! Ne haragudjon meg a kérdésemért, de ha ennyire aggódik, miért nem lépett előbb az ügy érdekében? Konkrét választ a kérdésére csak állatorvos adhat, ha személyesen vizsgálja meg a hörcsögét; így látatlanban csak tanácsokat tudunk adni, csak tippekkel szolgálhatunk, pontos diagnózist sajnos nem. Felteszem egy apró csontkinövés van a hörcsöge szája mellett, ami valószínűleg nem fog a továbbiakban különösebb problémát okozni, de sajnos, ahogy fentebb is írtam már csak állatorvos személyesen tud konkrét választ adni egészségügyi problémákat illetően. Éppen ezért azt javaslom, vigye el kedvencét egy rágcsálós állatorvoshoz. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Olvasónk, nem írja, hogy milyen kutyatápot kapnak (olcsó vagy premium, nem mindegy..), de a fűevésnek többféle magyrázata van: Az egyik lehetséges magyarázat szerint a kutya vadon élő, magukat vadászatból fenntartó ősei az elejtett zsákmányt általában mindenestül elfogyasztották, és mivel áldozataik között sok növényevő volt, így a vadon élő kutya az azok gyomrában és beleiben lévő füvet és egyéb növényeket is elfogyasztotta.Sokan úgy vélik, a kutyák azért esznek füvet, hogy így pótolják az étrendjükből hiányzó tápanyagokat. Ösztönösen rágcsálják és fogyasztják el a füvet, hogy így jussanak vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz és olyan élő enzimekhez, amelyek csak a friss, nyers, teljes értékű táplálékokban találhatók. Az egykori - friss húsból, magvakból és zöldségekből álló - ideális étrendjüket felváltó maiból gyakran hiányoznak ezek az összetevők.Mások úgy gondolják, a fűevésnek gyógyhatása van: enyhíti ugyanis az emésztési problémákat. Ha kutyánk gyengélkedik - hány vagy hasmenése van -, nem ritka, hogy fűlegeléssel próbál segíteni a baján. Míg azonban a kevés fű segítheti az emésztést, a túl sok fű még inkább súlyosbíthatja a helyzetet: előfordulhat, hogy a fűszálak éles szélei irritálják a mkutya gyomrát, így elfogyasztás után pár perccel ki is hányja a füvet.
A tengerimalac sajnos egyértelműen beteg, mindenképp el kellene vinni állatorvoshoz minél hamarabb, mert ezek a tünetek előrehaladott betegségre utalnak. Lehet fogtúlnövése, és emiatt nem tud enni, lefogyott és legyengült. Vagy azért remeg, mert megfázott, akár tüdőgyulladása is lehet, ezért lázas,a láz miatt remeg. Az állatorvos tudja megmondani, hogy mi a baja, és csak állatorvosi segítséggel gyógyulhat meg.