1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Olvasónk! Előfordulhat, hogy valóban fújnak - ezzel nemtetszésüket fejezik ki.
Nem tudom megmondani mi történne, mert ilyen jellegű tapasztalatokról nem tudunk semmit. A bőrgombásodásnak minden esetre nem ez a gyógymódja, ez biztos. Állatorvoshoz kellene vinni a kicsiket!
Kedves Lilla! Kutyusa, ha biztosan nem beteg - ugyanis a betegség egyik jele az étvágytalanság - akkor lehet, hogy csak egyszerűen válogatós. Ezen kívül az étvágytalanságot még számtalan ok kiválthatja: pl. fájdalom, láz, belsőszervi betegség, stb., de oka lehet akár egy háttérben meghúzódó fejlődési rendellenesség is. Ezt otthon nem lehet kideríteni, ezért javaslom, vigye el a kezelő állatorvosához, ahol egy alapos kivizsgálás után ki fog derülni, hogy kedvence étvágytalanságát milyen egészségügyi probléma okozza, illetve az is, ha ilyen nincs, és pusztán nevelés, szoktatás kérdése, hogy hogyan eszik a kutya. Minden jót kívánok: Dr. Kopócsi Andrea
Mivel a cica nem tud enni és inni, feltétlen szükség van állatorvosi segítségre.
Általános 'aranyszabály' a több macskát tartóknál, hogy mindig legyen eggyel több alom, mint ahány macska. Ennek célja, hogy a macskák közötti konkurencia, rivalizálás és az ezekhez kapcsolódó esetleges jelölés ne egyetlen alomra koncentrálódjon.