1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Kinga! A képen egy vízisikló látható Natrix natrix). Teljesen ártalmatlan, hasznos jószág! Üdv!
Kedves Kérdezõ! Harmadik szemhéj gyulladása, elõesése, szaruhártya megbetegedése és sok más betegség szòba jöhet. Feltétlenül keresse fel állatorvosát. dr.Puskás Gábor
A könyöktáji bőrkeményedés, bőr megvastagodás az esetek 90%-ában a túl kemény fekhely miatt van, érdemes ezen változtatni. Viszont ha már elég súlyos fokú az elváltozás, akkor önmagában a fekvőhely változtatása már nem biztos, hogy elég ahhoz, hogy a már kialakult állapot visszaalakuljon a normális állapotba, legfeljebb nem fog tovább rosszabbodni. A vizelet tartási zavar ügyében azt tudom csak válaszolni, hogy ennek okát további vizsgálatokkal kell keresni, mert az ilyen jellegű csöpögtetés nem normális állapot, tehát kell, hogy legyen oka. Csak legfeljebb nehéz azt kideríteni. Azt, hogy "szervi baja nincs, mert állatorvos megvizsgálta", én csak kritikával tudom elfogadni, mert ebből a mondatból nem derül ki az, hogy mivel, milyen alapossággal, milyen kiegészítő eljárásokkal, műszerekkel történt a vizsgálat, volt-e pl. teljes labor, vese- és húgyhólyag ultrahang vizsgálat, ideggyógyászati vizsgálat, stb.
Szerintem valószínűleg vakarja a füleit, fülrühességre gyanakszom a barna pöttyök miatt is. Állatorvos kell a fül alapos megvizsgálásához és speciális fülvizsgáló lámpa. Gyógykezelés előtt alapos fültisztításra is szükség lesz, ami házilag szintén nem megoldható.
Valószínűleg izületi gyulladása van, ami köldökfertőzésből is eredhet. Állatorvosi ellátást igényel mindenképp