1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdv! sokat kések a válasszal éppen azért mert elég nehéz dolgom van. Az ízeltlábúak gyógyászata nem valami szerteágazó tudomány. Nem tudok sok okosat mondani. Lehetne itt próbálkozni mintavételekkel laborba küldéssel... Minden fellelhető irodalomban 8 évet írnak maximum életkorra ezeknek az állatoknak, így hát az is könnyedén elképzelhető, hogy szegény élete végéhez közeledik... Üdv-ÉVa
Mire a csőre feketéről pirosra színeződik, faroktoll is csíkos lesz. Ez a kirepüléstől számítva, néhány hét alatt bekövetkezik.
Ha szedálni szeretnék az állatot a fürdetésidejáre, akkor erre van paszta az állatpatikában.
Egy shar pei13 évesen már elég idősnek számít, és ezek a tünetek, jelenségek valóban beleférnének akár az időskori leépüléssel járó folyamatba is. Vannak olyan esetek, egyedek is, amelyek tényleg nem reagálnak semmilyen kezelésre. Ezzel sokat tenni sajnos nem lehet. Mindazonáltal én azt gondolom, hogy egy alapos kivizsgálás (komplett vér és vizeletvizsgálat, egy EKG, esetleg szív ultrahangos vizsgálat, egy röntgen a mellkasáról, hasáról) sok olyan információt adhatnak, amelyek alapján jobban megítélhető lenne az állapota. A leletek alapján arról is könnyebb nyilatkozni, hogy mi várható a jövőben.t
A macskanátha után visszamaradó krónikus prüszkölés, köhögés, szörcsögés esetén a cica szervezete nem tudta teljes mértékben leküzdeni a régi betegséget, ami egy állandó, - hol erősebb, hol gyengébb -, váladékozást tart fenn azóta is. Persze akár teljesen tünetmentessé is válhat. Ehhez azonban egy komplex kezelésre van szükség, amit a cica egyedi vizsgálata, és tüneteinek ismerete alapján egy homeopata állatorvos tud összeállítani. De addig is javaslom, hogy próbálja meg a következő szereket, és ha egy-két héten belül nincs lényegi javulás, akkor viszont mindenképpen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki a cica egyedi tünetei alapján megkeresi a számára legmegfelelőbb szer(eke)t a gyógyulása érdekében. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. A váladék sűrű sárga, lehet véres is - Hydrastis D6 Visszatérő krónikus nátha, gennyes-nyálkás sárgás-zöldes bűzös váladékkal - Cinnabaris D6 Sűrű sárga váladék, aminek nincs rossz szaga, köhögéssel - Sticta pulmonaria D6 Krónikus sinusitis - Phosphorus D12 Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea