1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az elléssel járó méhizomöszehúzódások, a hasprés és a beinduló tejtermelés rengeteg energiát von el a szervezettől,az izommunka közben hő is termelődik és a hőleadás szinte egyetlen lehetősége a kutyáknál a lihegés.
Sajnos mostanában lett divat a kutyapelenka, pedig ez csak macerásá teszi a dolgot: A pelenkára szoktatás, majd pelenkáról leszoktatás néha a tartási körülmények, vagy a kutya fajtája miatt indokolt, - de mindenképpen macerássá teszi a végső szobatisztaság elérését (úgy tűnik Önöknál ez nem is sikerült). Figyelni kellene és már a ráutaló magatartási jelekre, az ürítést közvetlenül megelőző testbeszédjelekre kellene reagálni. AMint pisilne, kivinni . Ha mégis otthon sikerülne, közben lespriccolni, tapsolni, dobbantani, zörgő tárgyat mellé dobni és kivinni üriteni. (nyilván egyedül egy garázsban ez nem fog menni a kutyának) Nehéz eset mert valószínűleg sokat van egyedül a kutya, kutyaiskolába kellene elvinni. Hátha az a tréning segítene. Ajánlom a Népszigeti Kutyasulit.
Kedves tisike20! látatlanban az ilyen jellegű kérdésekre nem lehet válaszolni, vizsgálatra lenne szükség. Vigyék el a kutyust állatorvoshoz. üdvözlettel
Kedves érdeklődő, meg lehet szelídíteni őket. szelídítés: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hullamos-papagaj-nemenek-megallapitasa/12838/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/papagajok-ropkodnek/11662/ http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/madar/hegyi-papagaj-szeliditese/12776/ Cikkek: Papagájok: gondozási egyszeregy Hullámos papagáj
A csuklás fiatal nyusziknál előfordul...És általában magától elmúlik. Adj neki egy kis lédúsabb gyümölcsöt.Hátha sikerül elmulasztani...KOnkrétan a csuklásra megoldás nincs, mert a eláll...