1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Olvasónk, írtunk már erről, a választ a cikkben találja: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-viselkedes-hempereg-fetreng/1721/
Ez a hirtelen időjárás változás az állatokat is lomhává, lustábbá teszi/teheti- persze ez egyedfüggő is. Azonban ennek pár nap alatt múlnia kell - ha nem múlik vagy esetleg más is jelentekzik - láz (ilyenkor szinte süt a nyuszi füle), hasmenés akkor azonnal orvoshoz kell vinni. Ha nincs ilyen, de továbbra is ilyen a nyuszi akkor is meg lehet nézetni - most adj neki több vitaminban gazdag zöldet.
Kedves Gazdi! Mivel nincs diagnózis (a vizelet savassága nem indokolja a tüneteket!), ezért el kellene vinni a kutyát az állatorvoshoz és ő majd összerakja a komplett vizsgálati sorból a diagnózist. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nyugodtan be lehet tenni a kölyköket és az anyát a kutyaházba,nem fog az anyakutya bántani ezért és a kölykeit sem fogja otthagyni.A földbe ásott gödröt pedig be kell temetni hogy ne tudjon oda viszzamenni
Lehet méhgyulladás is, úgyhogy keressen fel egy állatorvost. Szükség lenne hasi ultrahangos vizsgálatra, amennyiben ez rendben, vérlaborra... Ami a második kérdést illeti, ha jól tudom nem lehet korlátlan számban állatot tartani. Ezügyben, ha problémái adódnak vegye fel a kapcsolatot az illetékes önkormányzattal és/vagy egy jogásszal.