1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Üdvözlöm. Ezt látatlanban nagyon nehéz megmondani. Érdemes lenne elvinni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvoshoz, hogy megnézhesse.. megvizsgálhassa és aztán kezelhesse. ÜDv-Éva
Kedves Gazdi! Ez bizony allergiás reakció, el kellene vinni a kutyist egy allergia vizsgálatra! Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferencwww.vetlabor.hu
Először is meg kellene vizsgálni hogy nincs-e valamilyen gyulladás a méhben vagy az emlőkben esetleg a belekben ami az étvágytalanságot okozhatja.Ha ez kizárható akkor B12 vitamint javaslok az étvágy javítására,
A vakarózás a fej rázásával együtt a fülrühösség tünetei. Meg kellene tekinteni mindkét külső hallójáratot és ha szükséges kitisztítani és rühatkák ellen is kezelni.
Az elmondottakból sajnos nem lehet egyértelmű magyarázatot adni macskája tüneteire. A tapasztalt roham több dologra is utalhat, amelyek közül az epilepsziát sem lehet kizárni. Ha évente csak 3-4 ilyen alkalom volt, akkor azzal meg lehet tanulni együtt élni. Azonban egy részletes laborvizsgálat, neurológiai vizsgálat és EEG választ adhat a kérdésekre. A rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jellegűek voltak, volt-e valamilyen előzményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha nőstény macskájuk van (nem írta, hogy milyen nemű), ajánlott az ivartalanítása, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk: Epilepsziás Kutyákért Alapítvány (cicákkal is foglalkoznak)http://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/