1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az oltás helye előfordulhat hogy begyullad- lehet kicsit rossz helyre ment a szúrás- de ez pár nap alatt leapad. Az epilepszia nagyon ritka nyusziknál- és vagy genetikai oka van vagy még ritkábban betegség okozza, de ezt csak alapos kivizsgálással lehet megállapítani. A nyuszit vigyétek el kifejezetten nyuszikkal foglalkozó orvoshoz, vagy állatklinikára...
A kézzelnevelés természetellenes viselkedési formák tömkelegét okozhatja a madárfiókáknál. Mivel az embert tekinti szülőjének, így nem történik meg a leválasztás, a madárnak megmaradt az ehhez kapcsolódó ösztöne. Az idő, az ivaréretté válás, esetleg ehhez kapcsolódó párbaállítás megoldhatja a problémát, de hozhat újabbakat is.
Az idegrendszeri problémákat, bénulásos tüneteket valamelyest lehet enyhíteni rendszeres B vitamin adagolásával. Vagyis, ha a táplálkozással függ össze, akkor vitaminhiány, vagy túladagolt fehérje okozhat hasonló tünetet.
A feltett kérdésekre sajnos nem lehet egyértelmű válaszokat adni. Minden attól függ, hogy..... (és itt sok kérdést lehetne feltenni). Mindenképpen azt javaslom, hogy mielőbb menjenek vissza az oltásokat beadó állatorvoshoz és vele vizsgáltassák meg, illetve kérjék a tanácsait.
Nem valószínű, hogy bajt okozna, de a gyártók egy féle készítmény alkalmazását javasolják. Ennek ellenére van, aki spot on cseppeket és nyakörvet is alkalmaz. Én még nem találkoztam emiatt megbetegedéssel.