1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetnek több oka is lehet: anatómiai adottságok, elhízás, az ún. légcsőkollapszus, mely izgatott állapotban jelentkezhet, stb. Ezért azt javaslom, hogy első lépésben vizsgáltassa ki kedvencét (fizikai és egyéb műszeres vizsgálatok), hogy kiderüljön, mi okozza ezen tüneteket. A további gyógykezelés is a vizsgálatok eredményétől függ. A képeket nézve azonban bizonyos, hogy a kutyus táplálkozását is át kell alakítani, - nem csak! - a túlsúly miatt. Ehhez mindenképpen kérje szakember személyes (!) segítségét. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Csak kép alapján nem tudom eldönteni mi lehet. Meg is kell tapintani. Ha nem gyógyul, mutassa meg állatorvosának!
Kedves Gabriella! Ha a bepisilés nem szűnik, mindenképpen keressen fel egy kollégát, elképzelhető, hogy felfázott. De ha a kutyának krónikus betegsége van a kutyusnak (és állandó gyógyszeres kezelés alatt áll), ettől függetlenül javasolt a kontroll!
Lehet vakcináztatni a lovat a vemhesség kétharmadáig. Minden vakcinának megvan a programja a beadást illetően, attól függően hogy a kezelő állatorvos mit javasol, el fogja mondani az oltási tervet.
Kedves Gazdi! A spot-on típusú, kifejezetten macskák számára kifeljesztett bolhairtó cseppek 8 hetesnél idősebb cickák esetében alkalmazhatóak biztonságosan.