1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gábor! Okozhatja mindkettő, de szerintem inkább a táp miatt van. Ha több tápot kipróbálnak, és nincs változás, akkor mindenképpen kellene bélsárvizsgálatot végezni.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz! Ne várjon! Lehet törés, térdszalagszakadás, ficam stb.
Lehetséges, hogy nem megfelelő etetéséből adódó probléma áll a háttérben, de idősebb kutyáknál a hányást rendkívül sok minden okozhatja. Azt javasoljuk, hogy mielőbb keresse fel állatorvosát egy alapos kivizsgálás végett és ne bocsátkozzon találgatásokba.
Kedves Gazdi! Meg kell kérni az állatorvosát, hogy végeztessen bélsár vizsgálatot valamelyik laboratóriumban, hogy kiderüljon mi az oka a tartós hasmenésnek. Üdvozlettel dr. Szaniszló Ferenc
Nem tudom, nem jár-e ki a cica, ahol esetleg valamilyen növényt megrágcsálhat, vagy akár a lakásban is. Egyes növéni alkaloidok okozhatnak pupillatágulatot, aminek következtében látászavar is kialakulhat. Mivel számos betegségnek is vannak szem tünetei, mindenképpen vizsgáltassa meg állatorvossal a cicát!