1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Hát, ...ez az a helyzet, amikor igazából azt kellene írnom, hogy passz.... Főleg úgy, hogy már látta a kutyáját állatorvos kolléga is, aki vizsgálta is. Én meg nem. Legfeljebb találgatni tudnék, de ennek nem sok értelme lenne. Esetleg egyet tudok tanácsolni, mégpedig azt, hogy vigye el egy kifejezetten bőrgyógyászati szakrendelésre, mondjuk a SZIE ÁOTK Belgyógyászatára. Dr. Tarpataki Noémi doktornőt keresse, őt ajánlanám, mert ő a legjobb (szerintem) ezen a téren.
Érdemes lenne orvossal kiszedetni. Lehet hogy a tücsköt is azért nem eszi mert a mozgékonyabb rovart nehezebb szemmel tartani, ezért a lassabb prédát vadássza.
Nem, de a madarak számára az lenne az optimális állapot.
Kötőhártya gyulladás biztos fennáll. Ennek a oka pedig - bár nem láttam az esetet - általában a szemhéj és környezetének fokozott bőrredősödése (befelé forduló szemhéj). Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert korrekciós (plasztikai) műtétre lesz szüksége (kb. féléves koráig csak ideiglenes varratok, később pedig operáció).
Mutassa meg állatorvosnak. Vagy egy tályog volt, ami felfakadt, vagy pedig egy bőrgyulladás alakult ki, amit a cicus nyalogatott...