1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Amennyiben a cica egészségi állapota megengedi, nyugodtan lehet, sőt, ajánlott használni parazitaellenes készítményt!
Azért egy féreghajtást csináljanak a biztonság kedvéért! Férges lehet újra a cicánk?
Eddigi tapasztalataink a Bravecto jól és biztonságosan működik de nagyon kell ügyelni arra hogy a súlyának megfelelő mennyiséget kapjon mert a túladagolás már veszélyes lehet. Melyik kullancs irtó nyakörvet válasszam? Hogyan védjük kutyánkat a kullancsoktól? Kullancs elleni védekezés, tények és tévhitek
Kedves Gazdi! A homeopátiás szer beadása állatoknak a következő módon történik: A homeopátiás globulusokból oldatot kell készíteni: 10ml ásványvízbe tegyen bele a szerből 10db golyócskát és 0,5ml 70%-os patikai alkoholt. Az oldat készítéséhez és a beadáshoz ne használjon fém eszközöket, - üveget, műanyagot lehet. Az így elkészített oldatot lehet ezután adagolni, de mivel sem azt nem írta meg, hogy cicáról vagy kutyáról van-e szó, és hogy milyen testsúlyú az állat, illetve konkrétan milyen jellegű fültünetekre szeretné a Kreosotumot adni, ezért a pontosabb adagolást nem tudom megadni. A fenti hiányzó információkon túl még attól is függ az adagolás, hogy heveny vagy krónikus problémáról van-e szó! Ha szeretne további felvilágosítást kapni a terápia lehetséges módjairól, kérem, hívjon fel: 06 20 928 4425! A homeopátiás kezelés teljes hatékonyságának elősegítése érdekében érdemes még néhány szabályt betartani: Ne tegye a szereket - televízió, videó, mobiltelefon közelébe - mikrohullámú sütő, számítógép környezetébe - tűző napra - hűtőszekrénybe - olyan tartóba, melyben előzőleg más homeopátiás szert, más gyógyszert, vagy gyógynövényt tartott! Minden egyes beadás előtt az oldatot tízszer „ütve-rázni” kell, ami annyit jelent, hogy lefelé irányuló határozott mozdulattal rugalmasan az egyik tenyerünkhöz ütjük az oldatot tartalmazó üveget. A teljes felszívódás érdekében a cseppek bevétele előtti és utáni fél-fél órában az etetést, itatást, más gyógyszerek beadását lehetőleg kerülje! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
A kiscicának antibiotikumos szemkenőcs kellene. Lehet vírusos fertőzés az oka ennek is és az anyamacska szájfekélyeinek is. a kiscicát vigye állatorvoshoz, és az anyamacskát is, ha nem javulna.