1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Először is részvétem a kutyus elvesztése miatt. A feltett kérdésre sajnos így utólag nem lehet válaszolni. Sok olyan kórforma és betegség van, ami ilyen tünetekkel jár. Ha nem történt boncolás, akkor bármi lehetett, és találgatni nem érdemes! Sajnálom.
Nyest. Sok problémát okoznak kártételükkel az autókban, épületekben. Állítólag jól beválik távol tartásukra, ha nagy mennyiségű kutyaszőrt raknak nylonharisnyába és azt elhelyezik a padláson, esetleg autó motorházában olyan helyen, ahol nem gyulladhat meg. Kutyakozmetikákban szívesen adnak kutyaszőrt. Bővebben olvashat a nyestekről itt: A nyestek Pesten Rágcsálók kíméljenek! - védekezés autóban, lakásban a nyestek ellen
Több dolog is okozhatja ezt a duzzanatot: Vérömleny, tályog, daganat. A pontos diagnózist és a szükséges terápiát csak egy szakszerű állatorvosi vizsgálat tudná megállapítani. Háziállatok daganatos betegségeinek gyógyítása Házikedvenceink harci sérülései
Az igazi szőrtüszőatka betegség kezelése nem egyszerű dolog! A gyógyuláshoz nem elég 1- 2 injekció, ennel sokkal összetettebb kezelésre van szükség ! Tabletta erre pedig nincs. Nagyon fontos a kiegészítő antibiotikumos kezelés, az atkaölő gyógyszeres fürdetés (akár többször is) és az immunállapot javítása. Azt javaslom forduljon másik állatorvoshoz, mert e nélkül nem nagyon lesz eredmény. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás?
A tünetet okozhatja rándulás, vagy köszvény is. Pontos diagnózist állatorvosi vizsgálat adhat.