1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Több oka is lehet ennek a duzzanatnak: rovarcsípés, fogmeder gyulladás, bevérzés. Mivel a leírás szerint pillanatnyilag nem okoz semmilyen problémát azt javaslom hogy türelmesen várják meg a holnapot és az állatorvost aki majd megvizsgálja és meggyógyítja a kutyát.
Valószínűleg nem megfelelő időben van a szuka. Mérethetének progeszteronszintet a szukánál állatorvossal, illetve kérje tapasztalt tenyésztő segítségét! A gyengéd és hűséges Cane Corso ősei gladiátorként harcoltak
A faroktőnél kialakuló bőrgyulladások gyakori oka lehet parazitás fertőzöttség - bolha - de ez szemmel látható. Persze nem innen a távolból. Gyakori ok a bűzmirigy tartalmának besűrűsödése pangása és a mirigy gyulladása. Először meg kell vizsgálni a kutyát, megállapítani a bántalom okát és csak ezután lehet hatékonyan megszüntetni. Az aggódás nem elégséges. Bűzmirigy - mit kell tudni róla? A végbélmirigy megbetegedései Hogyan szabaduljunk meg a bolháktól?
Én azt gondolom hogy a kutyájukat el kellene vinni egy olyan állatorvoshoz aki járatosabb a szívbetegségek térén és alaposan meg kéne vele nézetni a kutyát. Ehhez egy szív ultrahang vizsgálat mindenképpen hozzátartozna! Ma már igen jó szívgyógyszerek vannak, de előbb pontosan tudni kellene, hogy mi a baja a szívének. Endokardiózis: a degeneratív szívbillentyű betegség a kutyáknál Dél-Magyarországról terjed a szívféreg Kitágulásos szívizom-elfajulás vagy DCM (dilatációs cardiomyopathia) kutyáknál
Nekem ugyan nem tűnik fajtatiszta törpe schnauzernak de én nem vagyok a fajta szakértője. Próbáljon meg egy törpeschnauzer tenyésztőtől netán egy küllem bírótól véleményt kérni.