1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Kérdező! Igazat csak egy alapos orvosi vizsgálat mondhat! Keressen fel egy állatorvost a kandúrjával! Dr Puskás Gábor
A házi kosztot mindig keverje össze egy adag száraz táppal, néhány percig hagyja állni, hogy a száraz táp megába szívja a másik szagát és nedveségét. Mindig a száraz táp legyen a nagyobb mennyiség. Amikor kezsedi a tálból az ételt, azonnal vegye el a tálat és tegye el, - fél óra múlva kínálja föl ismét. Vagy, … szüntesse meg - legalább átmeneti időre - a házi kosztal való táplálást.
A kiskutya oltása ebben az életkorban megköveteli a pontos időpont betartását, így hozzá célszerű igazítani a cicák oltatását is. Ehhez képest az, hogy a cicák az éves ismétlést 1-2 héttel hamarabb vagy később kapják meg, lényegtelen eltérés. Úgyhogy nyugodtan viheti egyszerre a 3 állatot oltásra. De mivel a kutyának ezzel a 3. oltásal még biztosan nem ér véget a kölyökkori sorozat, őt biztosan kell még vinni újra, és így a november elején esedékes cicaoltás akár maradhat is az eredeti időpontban.
Ki kellene vizsgáltatni a kutyát elsősorban a prosztatára figyelve, ilyen idős korban több minden előfordulhat, de ez csak egy alapos vizsgálat után derülhet ki
A leírtak alapján valóban erős a gyanú, hogy nyaki porckorong-sérve van a kutyusnak. A kutyát meg kell röntgenezni és valószínűleg operálni.