1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Ha a hím zavarja a tojót evéskor, akkor a két tálat egymástól a lehető legtávolabb kell elhelyezni. Ha a zargatás így is fennáll, akkor külön kalitkába kell őket tenni.
Amikor otthon vannak, tiltsák meg a macskának az ágyon tartózkodást! Rajta kell kapni a tettén és azonnal büntetni, megilyeszteni (csörrenő hang, vízipisztollyal lespriccelés, stb. !!!) - Ne kezdeményezzen közeledést, azonban, ha a macska kezdeményez közeledést, akkor azt jutalmazza. - A háziállatokat természetesen befolyásolja az embertárs pszichikai- idegi állapota.
Valószínűleg rossz irányba nő a fog, azért nem kopik, hiába eszik.
Kedves Kérdező! Nyilván nem tudom megmondani Önnek, hogy mi a cica szemének a problémája, tessék megmutatni, egy kollégának.
A nimfa magkeverék szükséglete mérőkanállal adagolva kb. 3cl/nap. Ha ennél 50%-al többet eszik és sokat röpköd, az még elfogadható mennyiség, de a kalitban tartott nimfapapagájok inkább kevesebb, mint 3cl magkeveréket kapjanak. A nimfa normális testtömege 10dkg körüli. Elhízásra nehéz légzés, röpképtelenség, a mellen, hason kétoldalt kidudorodó hájasság utal.