1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Az optimális odúméret 15x15cm alap, 25cm magasság, Aljzatnak egy-egy marék fűrészporral,forgáccsal. A költésre való felkészülés megfelelően adagolt vitaminkészítményekkel, ásványianyagokkal, lágyeleséggel történik. A neten, például a régebbi haziallat.hu kérdések közt, fórumokon (pl. http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9038540&la=58554082), vagy madaras honlapokon (pl. http://www.madarkert.hu/tartasi.html) erről igen sok információt találhat.
A két madár rendszeresen egymás mellett ül, "Kurkásszák", előrehaladott esetben etetgetik egymást. A szín alapvetően nem befolyásolja a párválasztást, de egyedtől függően lehetséges, hogy korábban még nem látott színű fajtárssal nehezebben ismerkednek.
Üdvözlöm! A válaszom: nem! Nem szoktathatók össze, illetve betegségeket adhat át a teknős a kígyóra és viszont! Semmiképpen sem ajánlom!
Kedves Gazdi! A francia bulldog kutyák rendkívül sok bőrproblémával küszködnek, melynek hátterében a genetika mellett a tartási körülmények is szerepet játszhatnak. A Malassezia pachydermatis egy gyakori gombafaj, az élesztőgombák közé sorolják és valóban nem ragályos kórokozó. Általában kell valami alapfertőzés, allergia, élősködő-probléma, hogy komolyabb gondot okozzon. Az állatorvosa által választott készítmények mind alkalmasak egy ilyen fertőzés kezelésére, a kezelés időtartamát azonban gyakran ,még a tünetek elmúlását követő 4-6 héten át is indokolt hosszabbítani. Ha ezek a test több területén egyszerre fordulnak elő, akár allergia-gyanú is megállapítható. Ez esetben célszerű egy bőrgyógyászattal foglalkozó állatorvost felkeresni a további kezeléseket illetően. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor Mályi Állatorvosi Rendelő
Kedves Gyula! Kutyája egyen minőségi állateledelt (Royal Canin, Eukanuba, Hill's), lehetőleg száraztápot. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata