1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Picur, ajánljuk kedves figyelmedbe a következő cikket: Akvárium karbantartás: csigák eltávolítása az akváriumból A haziallat.hu csapata
Kedves Kérdező! Bizony a macska viselkedésével, és annak zavaraival könyvtárakat lehetne megtölteni. Előfordulhat, hogy olyan változás történt a cica életében ami kiváltotta ezt a viselkedést. Lehet, hogy ivarzik. Próbáljon az állatorvosával közösen megoldást találni. Létezik párologtató készítmény is cicák számára ami a nyugodt, meghitt otthon érzetét kelti bennük.
Valószínűleg gerinc és/vagy csípőeredetű problémáról van szó. Lehet arthrosis vagy húzódás is, de ha nem szűnik meg a panasz, keressen fel egy állatorvost, szükség lenne röntgenfelvételre, hogy meg tudjuk találni a fájdalom eredetét.
Kedves Kata, olvasd el a következő cikkeket, aztán dönts! Mennyi ideig lehet a kutyát magára hagyni? Mielőtt örökbefogadnál egy kutyát Esetleg kérdezd meg a család többi tagját, hogy segítenek-e majd a kutyatartásban:) Sok sikert!
Kedves Juhász Úr! Gondolom, ha ilyen nagy értékű kutyáról van szó, van saját állatorvosa. Ő mit javasolt? Vajon mit gondol, ki tud jobb tanácsot adni, az aki fizikális jelenlét nélkül, elmondás alapján kezel, vagy aki ott van, látja, kezeli? Csupán anyagi megfontolás miatt fordul hozzánk? Üdv