1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kedves Gazdi! Cicája táplálásánál támaszkodjon a minőségi macskaeledelekre. Csak tápot adjon neki. Kerülje a tejet,tejtermékeket, tésztaféléket. A macska húsevő állat, ezekre nincs szüksége. Végeztessen egy alapos féreghajtást! Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata.
A hím madara egyértelműen egy vadszínű hím nimfa. A tojó viszont nem véletlenül okozott fejtörést az ivarát beazonosítani szándékozóknak, ha a 2. képet látták. A faroktoll mintázata egyértelműen tojóra utal, miként az első képen látható fej és testszínezet is. Viszont, ha tovább fehéredik az arcfelület, úgy annak oka akár felborult hormonháztartás is lehet.
A légcső atka a gould amandináknál viszonylag sokszor előfordul, de a zeprapintyekre nem jellemző. Kevés az esélye, hogy a zebrákra átterjedt volna. Ha valóban fertőzöttek a szülők, úgy az a kicsikre is átterjed. A fertőzöttség mértékétől függ, hogy tünetmentesek, vagy a betegség letális. Megelőzésként, kezelésként Ivermectin spot on light készítménnyel lehetne becseppenteni a szülők tarkóbőrét. Ha nincs nyilvánvaló tünet, mint a nehéz, "kattogó" légzés, akkor a kezelést a fiókák kirepülése után javaslom használni, a fiókákon és a szülőkön egyaránt. Nem csak a légcsőatkák ellen, de egyéb atka, tetű és féregfertőzés, vagyis gyakorlatilag minden külső és belső élősködő ellen hatásos. A hasmenés oka lehet nagy mennyiségű lágyeleség, illetve annak összetétele, minősége. 5-6 fióka felneveléséhez is elegendő naponta egyetlen teáskanál tojásos lágyeleség, kiegészítve némi csíráztatott maggal, néhány lisztkukaccal. A tojást 25-30 percig érdemes főzni, mivel ennyi időnek kell eltelni 60Celcius fok feletti hőmérsékleten, hogy biztosak lehessünk benne, hogy az össze káros bacilus elpusztult. Ha a hasmenés 1-2 nap alatt nem szünik, akkor szükséges lehet antibiotikumos ivóvíz itatása.
Lehet az a baj, havonta fürdetik?
Mit mond az állatorvosa? Ultrahang? Vérvizsgálat?, fizikális vizsgálat? A túl sok vérzés nem normális dolog. Üdv.