1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Sok fajta betegség okozhat hasonló tüneteket (pl.: vese-, máj-, keringési-, gyulladás, fertőzés, daganat). Javaslom, vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A szemdagadást nem lehet elkapni, hanem valószínüleg A-vitamin hiány. Lehetséges, hogy alacsony hőmérsékleten van tartva! Az ideális 25-28 C. Javaslom, hogy a szemét kenje be Sulfoptim nevű kenőccsel és etesse változatosan! Ha nem tapasztal változást akkor keressen fel állatorvost, valószínüleg A-vitamin injekciót fog adni!
Tanácsos mielőbb állatorvoshoz vinni!
A papagájok többsége, mégha szelíd, akkor sem szereti, ha úgy fogják, meg, hogy a szárnyait leszorítják. Jobb módszer kézre, vagy egy botra felléptetni és azzal tenni a helyére. A faroktollak képződése egy-két héten belül már látható lesz. A nimfák elsősorban magevők, amiket különböző érettségben, illetve vízben puhítva, csíráztatva, vagy zöldeleségként is lehet etetni. Lágyeleséget inkább csak a költési időben vesznek fel, de 1-2 hetente eléjük lehet tenni kb. teáskanálnyi frissen készített keveréket. A gyümölcsök közül az almára kapnak rá a leggyorsabban, de teszteléssel, többször felkínálva más gyümölcsökre is rászoktathatók. A vitaminok egy részét mindenképp vitaminkészítmény formájában lehet csak a lakásban tartott madár szervezetébe juttatni. Ajánlhatók madarknak gyártott multivitaminok, illetve a jelen és az elkövetkező időszakban különösen nagy jelentősége lesz az "E" vitaminnak. Antioxidáns hatásával segít az esős időszakban aratott magvakban lévő gombák káros hatását csökkenteni.
Kedves Hana, fedeztetésről akkor beszélhetünk, ha a két kutya összeragad. Ilyenkor a kutyák "szétválaszthatatlanok" kb. 20 percig. Ha ez nem történt meg, egyáltalán nincs miért aggódnia.