1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Kezelhetetlen kutya nincs, csak neveletlen. Semmi különös nincs abban, ha egy Golden Retriver domináns vagy rámenősebb, határozott karakterűbb mint egy puli. Az a baj, hogy nincs kivételezés !!! Ami hiányzik azt úgy hívjuk: falkán belüli hierarchikus rangsor ! Ezt a kutyák embertársák (falkavezér!) kell tudnia megértetni és közölnie a kutyákkal (falkatagokkal!) Az állatorvos barátja nem ért a kutyák viselkedéséhez ! Jóóó az egyetemen nem tanulta meg, de azért szakkönyvek vannak, a TV -ben meg Victoria Stillwel és Cesar Millan műsorai. Ajánlom figyelmükbe a www.szuperkutya.hu e-bookot.
Valószínüleg megfázott. Csinálj neki magasabb hőmérsékletet, pl napozólámpa, akváriumfűtő. Ha nyitott a medencéje megfázhat egy szellőztetéskor is, a hüllők rosszul viselik a hírtelen hőmérsékletváltozást.
A kézhezszoktatás egyedültartott madár esetében eredményesebb,mint a madárpár esetén. A szelídítéshez legjobb a fürtöskölessel való "elcsábítás", ami a kalit rácsába fűzve a kirepülés utáni visszacsalogatáshoz is hatékonyan működik. A játékokra nem igazán van szükségük. Legyen mozgási, repülési lehetőség, rágcsálható ágacskák, hinta. A színes festékekkel kezelt fajátékok lehet, hogy a gazdi szemének kedvesek, de alkalmazásuk általában többet árt, mint használ. Ha a későbbi májproblémákat meg szeretné előzni, akkor a mézesrudacskákat, karikákat és más nagy energiatartalmú, esetleg mesterséges színezékeket, tartósítószerekkel konzervált eleségeket kerülje, vagy csak minimális mennyiségben etesse.
A leírt duzzanat lehet daganat vagy tályog. Előbbi esteben puha, hullámzó tapintatú, ennyel telt, utóbbi esetben tömött a tapintása. A bőr elszíneződése helyi keringési zavar következménye. A bőr körülíran elhalhat, ekkor a tályogból genny ürül. Ilyen esetben betadinnal lehet fertőtleníteni és akkor meg is gyógyulhat. A daganatok eltávolítása mindenképpen orvosi feladat.
Vissza kéne vinnie állatorvosához, vagy az SZIE Állatorvosi Karának egzotikus szakrendelésére, az ultrahang lelettel együtt, ahol eldöntik a további teendőket. A leírás alapján valószínűleg hyperadrenocorticizmusban szenved az állat. A mellékveséje megnagyobbodott és túlzott hormontermelést végez, melynek következtében a leírt tünetek alakulnak ki. A volt hímekben a prosztata megnagyobbodás miatti húgycsőelzáródás is létrejöhet. Ezért erőlködik valószínűleg. Az állapot életveszélyessé válhat. A betegségnek elsősorban műtéti megoldása van, ami nagy precizitást igényel. (mellékvese eltávolítása), esetenként gyógyszeres kezeléssel is lehet segíteni a betegen( hormonális beavatkozás). Az eset sürgős!