1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
Alapos vizsgálat (laborral kiegészítve) nélkül nagyon nehéz bármit mondani a leírtak alapján. A lehetséges okok skálája elég széles. Az ásványi anyag és mikroelem hiánytól kezdve a neurológiai problémákig (az epilepsziát is beleértve), vércukor szint ingadozás és még sok minden lehet a háttérben. Ezért azt javaslom, hogy mielőbb látogassák meg a kezelő állatorvost.
A neophema fajok hajlamosak az éjszakai röpködésre, mely során könnyen meg is sérülhetnek, különösen, ha a röpdéből kerültek egy viszonylag kisebb helyre. Néhány watt fényerejű éjjeli fénnyel védhető ki a probléma. Ezek a madarak fokozottan hajlamosak a stresszre is, így lehetséges, hogy a szíve adta fel a szolgálatot. Amennyiben a madár testtömege abnormálisan csekély, mellcsontja élesen kitapintható, az tünete élősködők jelenlétének, baktérium, vagy vírusfertőzésnek is. A pontos diagnózist boncolás adhatja meg.
Kedves Timi! Remélem, hogy állatorvoshoz fordult és megoldódott a probléma. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos
A leírtak alapján az izgalmi és stressz állapot okozza a rendellenes légzési tünetet. Csak egy alapos állatorvosi vizsgálat adhat kérdésére felelősségteljes választ.
T. Gazdi! Az Ön véleményére lennék kiváncsi. Ha ez Önnel vagy hozzátartozójával esne meg mit tenne??? Telefonálna, vagy internetezne, vagy elmenne az orvoshoz?? És mit gondol, ki az aki agyvérzés esetében néhány sorral elintézi a kérdést??? Egyébként lehet uveitise, lencseluxatioja stb, stb. Nagyon sajnálom, de azt hiszem a részletes betegvizsgálatot nem lehet elkerülni, kérem menjen el állatorvosához!