1896. Halbetegségek: hasvízkór (aszcitesz)
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Hasvízkór vagy pikkelyborzolódás az akváriumi díszhalak széles körben elterjedt betegsége. Úgy tartják, hogy e betegség okozói az Aegomonas punctata és a Pseudomonas fluorescens baktériumok.
Limfocitózis vagy sejt-hypertrophia – az akváriumi, édesvízi és tengeri, valamint más halak fertőző betegsége. A betegséget az jellemzi, hogy szürke színű csomók vagy lapos kinövések alakulnak ki a hal uszonyain, valamint annak bőrfelületén.
Ihtiosporidioz (Ichthyophonus) - az akváriumi halak egyik legelterjedtebb és legveszélyesebb mycosis betegsége. Megfertőződnek a tavi, édesvízi és tengeri halak is.
Dermatomikózis, avagy az akváriumi és egyéb édesvízi hal mikózisos (gombás) betegsége. Ez a betegség másodlagos, a más betegség által vagy rossz körülmények között tartott legyengült halaknál fordul elő.
Az akváriumban, gyakran megfigyelhető a halikra pusztulása a Saprolegnia és Achlya nemzetségű penészgomba rátelepülésének eredményeként. Az ikrán fehér fonalak tűnnek fel, az ikra felszínétől merőlegesen távolodva. Ez a gombák gombafonalai (hifák). A penészgomba hifái először a megtermékenyítetlen, tápanyagban szegény, gyenge ikrára telepszenek rá. Aztán a gomba áttelepszik a megtermékenyített ikrákra is, miután elnyelte tőlük az oxigént és elpusztítja azokat.
A kérdés első felét illetően nem sokat tudok mondani. Ha ennyiféle vizsgálat történt, ennyi szakember látta a kutyát, és még mindig nincs eredmény, akkor én így látatlanban mit tehetnék ehhez hozzá? Félek, semmit. Azt tudnám ajánlani, hogy keressenek esetleg egy újabb orvost, aki talán más szemlélettel több ereményre jut. Ami a szőrhiányos foltot illeti, azzal kapcsolatban pedig az a baj, hogy ilyen elváltozások csak alapos személyes vizsgálattal ítélhetők meg, erről így leírás alapján semmit nem lehet kiokoskodni.
Kedves Kérdező! Táplálék allergia mellet -sajnos- sok más ok is kiválthat ilyen tüneteket. Alapos állatorvosi vizsgálatra van szükség a kiderítésére és sok türelemre. Dr. Puskás Gábor
Kedves H. Dávid! Ezek a tünetek több betegség esetén is jelentkezhetnek, ezért mindenképpen állatorvosi vizsgálatra van szükség a pontos kórok felderítéséhez. Üdvözlettel: dr Molnár Eszter
Sürgősen vigye állatorvoshoz, talán még fel lehet állítani Üdv
Kedves Gazdi! Mivel visszatérő a kopaszodás és kezelés nélkül spontán rendeződik, a szőrhiány én hormonális problémára gondolok. Nem derült ki számomra, hogy a görénye ivaros vagy ivartalan. Mindenképpen orvosi vizsgálatot javaslok.